Nie działa full HD na D-Sub


(B10024562) #1

Witam,

właśnie podpiąłem monitor samsung B2230 do swojego blaszaka poprzez wyjścia analogowe. Problem w tym, że jak wrzucę rozdzielczość 1920x1080 to obraz strasznie się trzęsie i nie wypełnia całego ekranu (po lewej stronie zostaje czarny pas). Dodam, że grafika jaką posiadam to asus ah3450. Problem dziwi mnie o tyle, że kiedyś podpinałem ten sam monitor do laptopa i wtedy nie było najmniejszego problemu (niestety nie pamiętam do jakiego wejścia podpinałem się w laptopie). Obecnie, na 1440x900 wszystko wygląda dobrze, ale jest zbyt duże, dlatego chciałbym coś zrobić żeby móc ustawić wyższą rozdzielczość.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Paweł


(jas_fasola) #2

Powinno działać. Ja miałem taką grafę i działało mi z LG 21,5" na rozdziałce fullhd. Zaktualizuj sterowniki do grafiki i do monitora ściągnij od producenta. Ale lepszym wyjściem będzie przejście na DVI. Możliwe że jeszcze jest uszkodzony kabel i nie wykrywa poprawnie monitora.


(B10024562) #3

DVI? Rozumiem, że sugerujesz mi zmianę wyjścia w grafie, bo monitor ma tylko d-sub. Sprawdzę Twoje wskazówki i dam znać czy wszystko gra:)

pozdrawiam.


#4

Na Twoim miejscu sprawdziłbym też kabel. Do przesłania obrazu w takiej rozdzielczości po d-subie wskazane jest użycie porządnego, ekranowanego przewodu.


(B10024562) #5

Wczoraj postanowiłem jeszcze raz sprawdzić czy może samo się naprawiło i okazało się, że działa jak należy. Nic nie zmieniałem, nie poprawiałem przewodu ani nie grzebałem w ustawieniach. Tak po prostu zaczęło działać poprawnie.

Pozdrawiam.:slight_smile: