Nie działa Funkcja zapobiegania śledzenia w MS Edge Chromium

Witam.

Mam pytanie odnośnie modułu Zapobieganie śledzeniu w MS Edge Chromium 79.0.309.40. Po krótkim czasie funkcja ta się chyba samoistnie wyłączą bo moduł ten przestaje blokować trackery. Cały czas, na każdej witrynie wyświetla się liczba 0 zablokowanych elementów śledzenia i pustą listę śledzących trackerów.
Załączam screen jak to wygląda.

Czy jest to błąd przeglądarki ?
Czy istnieje jakiś sposób na naprawienie tego błędu ?
Adnotacja%202019-12-06%20121629

Przeglądarka multi śledząca - pewnie sama psuje moduły zapobiegania śledzeniu.
Ja by się nie ruszył bez disconnect me i bez nectcraft extension
MWSnap275
Jeszcze blokowanie reklam i olać zabezpieczenia edge-chromium.

1 polubienie

Sprawdź robiąc nowy profil Edge czy też na starcie się wyłączy lub po czasie.

Niby uszkodzony profil powinno dać się zresetować do domyślnej konfiguracji.

Używasz tą stable przed premierową. Ona faktycznie ma bugi, że robi po pewnym czasie cyrki.

Co to za zrzut? z jakiego rozszerzenia? jeśli można się dowiedzieć? można to dołączyć do ublock origin ?

U mnie chyba ok wersja przeglądarki 79.0.309.40 (oficjalna kompilacja)

To jest z netcraft. Jest to napisane poniżej na zrzucie.

Netcraft Extension to dodatek do edge, chrome, firefox, opera i tylko trzeba dodać dodatek, a sprawdzi każdą stronę

https://toolbar.netcraft.com/help/tutorials/installing.html

1 polubienie

Fajnie ale gdzie są te ustawienia ze zrzutu ?

Gdy masz netcraft w dodatkach, tam wybierasz opcje. Przekonasz się, że on ma wszystko domyślnie zaznaczone - pierwszy screen z opcji dodatku, a drugi po kliknięciu w ikonę.
Ciut inaczej jest w firefoxie:
MWSnap283

1 polubienie

Dziękuję już znalazłem :slight_smile: zainstalowałem i chyba to wystarczy :slight_smile: rozważałem dodatek malwarebytes extension ale po co mi dwa blokery Netcraft będzie uzupełniał Ubloka :slight_smile:

1 polubienie

I disconnect me.

1 polubienie

Instalowałem betę i też ten problem się pojawiał.

1 polubienie

Tak u Ciebie jest ok.

Na nowym profilu jest niestety to samo, więc podejrzewam, że jest to jakiś błąd.