Nie działa gamepad pod XP! Załamka :(

(Szwedek26) #1

Witam serdecznie

Czy mógłby ktoś pomóc, gdyż ja już nie mam pomysłów:

Oto problem:

Podłączam pada Logitech Prcision (usb) do kompa i system go wykrywa i pokazuje w że urządzenie jest podłączone. Wszystko niby ok ale kalibrować go się nie da, gdyż nie reaguje, przyciski również tym bardziej w grach nie można z niego korzystać, choć gry go również dobrze rozpoznają (fifa 08, nba 08 itp.) System to windows xp pro (tweaked 2.0)z wszyskimi aktualizacjami, wgrane wszystkie sterowniki. W menadżerze urządzeń wszystko wydaje się być ok, żadnych wykrzykników.

Podłączyłem go zatem do laptopa i ruszył od razu bez najmniejszych problemów, także wiadomo już że urządzenie jest w pełni sprawne!

Wgrywałem ponownie sterowniki do płyty, niestety nie pomogło. Inne urządzenia usb śmigają bez problemu.

Serdecznie prosiłbym o pomoc, o jakieś sugestie bo syn nie może sobie w nic pograć i suszy mi strasznie głowę która już spuchła i tak od tego problemu.

Pozdrawiam

Ps. może jakąś usługę trzeba włączyć?

(ksedoks) #2

Spróbuj dodać go ręcznie:Panel Sterowania->Drukarki i inny sprzęt->kontrolery gier i pokaże sie okienko->klikasz dodaj i masz do wyboru opcje jakie posiada Twój pad(lub opcja niestandartowy).Pada musisz mieć podłączonego do USB.

(Szwedek26) #3

On jest wykryty już i wszystko jest niby ok ale przyciski i kursor nie działają, także niestety ten sposób nie wnosi niczego nowego.

Może coś z HID?

Motyla noga, chyba bede musiał wykonać reinstalkę bo widzę że raczej nie ma nikt pomysłu co z tym fantem zrobić.