Nie działa Generic Bluetooth Radio

Dobry. Mam dość złożony problem. Dokupiłem sobie nowy dysk i zainstalowałem na nim świeżą wersję win10. Wszystko oprócz jednej rzeczy działa jak powinno. wszystko oprócz bluetooth.

Mam BT na usb, w pierwszej windzie 10 ten sam stick działa bez problemu i łączę się ze wszystkim co ma BT, kiedy przeloguję się na nowy win 10, w ogóle nie działa. Nic nie znajduje, nie jestem w stanie samodzielnie zmienić sterowników bo system uważa, że obecne są ok. Usunięcie i ponowne zainstalowanie bt też nic nie daje, bo to nadal te same nie działające stery. Kiedy próbowałem je przekopiować ręcznie (z działającej windy) do “system32\drivers” w ogóle uwaliło BT i musiałem go znowu usuwać.

Aktualizacje nic nie dają, “oryginalne” stery albo się nie instalują albo kompletnie niczego nie zmieniają. Mam płytę z asusa, wgrałem stery od asusa i nic, zainstalowałem Bluesoleil - nic. Podłączyłem moduł wifi 5 z zestawu z płytą, nie działa ani tu ani tam. Ten sam problem co powyżej.

Przeczytałem wszystkie możliwe scenariusze naprawy tego problemu i żaden nie działał. Nie mam już więcej pomysłów. Może ktoś z was miał podobnie i mu się udało to zrobić.

Szukałem również sterownika do bt w formie *.inf ale coś takiego nie jest mi dane znaleźć na necie.

Może factory reset Windowsa?

Zrobiłem reinstal i nie pomogło.

Przetestuj na jakimś innym module USB. Spróbuj usunąć sterowniki spod menedżera urządzeń. Podmienić sterowniki spod menedżera urządzeń.

Dlatego napisałem o module od asusa z wifi, w tym jest BT i nie działa w ten sam sposób. A usuwanie i instalacja sterowników nie pomaga. W menedżerze urządzeń, nawet jeśli wskażę konkretny plik, to :

  1. Windows twierdzi że zainstalowany jest lepszy.
  2. Że nie jest podpisany cyfrowo i nie zamierza go używać.
  3. Windows update (autowyszukiwarka) gunwo znajduje

Pewnie urządzenie ze zdjęcia?
Chyba nie pomogę. Miałem podobny problem.

to ściślej mówiąc. Ale niemal identyczne mam BT co ze zdjęcia które ty wkleiłeś.

https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Ftse4.mm.bing.net%2Fth%3Fid%3DOIP.4AnbZmlkE7UwV9Pb0HkH3AFNC7%26pid%3DApi&f=1

1 polubienie

Dobra panowie i panie. Znalazłem rozwiązanie zamykam temat.
.
.
.
.
.
.
.
.
.hahaha

To nie elektroda czy inny portal gdzie po czymś takim nikt nie wie nic, bo autor nie napisze jak rozwiązał problem.
Zastanawiałem się dlaczego na starym windowsie wszystko działa a na nowym nie. I tutaj proszę państwa jest słowo klucz: “stary windows”. Wcześniej instalowałem zawsze najnowsze wydanie windy z MS Creation Tool, ale na dysku poniewierała mi się stara instalka w iso z 2019. Tutaj leży pies pogrzebany, zamiast użyć nowej wersji windy, zgrałem starą i wszystko działa jak należy! Jedynym minusem było to, że miałem sporo aktualizacji do instalacji, ale nic one nie popsuły i teraz mogę cieszyć się działającym BT.

Pozdrawiam

A to ciekawe :wink: Update’y Windowsa 10 wszystko psują. Co druga jest zła. Co druga dobra :wink: . Ja siedzę na siódemce i zero problemów :wink: