Nie działa głos po formacie - płyta MSI

Witam,

ostatnio zmuszony byłem zrobić formata… Po wyczyszczeniu, zainstalowałem XP SP3.

I tu zaczęły się schody - niby miał mieć poprawkę, dotyczącą błędu z wykrywaniem dźwięku dla kodeków dźwiękowych Realtek HD Audio. Po zainstalowaniu, której miał wykrywać szynę Universal High Definition Audio Bus.

Jednak to nic nie dało, nawet chciałem zainstalować poprawkę KB888111. Ale nie dało rady.

Moja płyta główna MSI z zintegrowaną kartą dźwiękową: Realtek® ALC883

Proszę o pomoc. Co zrobić aby był dźwięk?

P.S regulacji głośności też nie ma :expressionless:

Pozdrawiam

A dokładny model płyty to…?

Sterowniki do ALC883: http://www.techpowerup.com/downloads/14 … v1.66.html

Opisz dokładniej problem, czy to wina braku KB888111, czy tylko same sterowniki nie chodzą? Jaki dostajesz komunikat podczas instalacji?

Może usuń SP3, zainstaluj dźwięk i ponownie wrzuć SP3.

Płyta: AMD, NVIDIA® nForce 570 MCP K9N Ultra.

cosik_ktosik ściągałem już te sterowniki i wiele innych. Żadne nie chodzą :expressionless:

Przy poprawce wyskakuje: “Setup has defected that the Serive Pack version of this system is newer than the update you are applying. There is no need to install this update”

A w menadżerze urządzeń widnieje Twoja karta jako niezainstalowane urządzenie?

http://download1.msi.com.tw/files/downl … _xp_mb.zip

Ale ten komunikat pojawia się zapewne podczas próby instalacji KB888111, a co się dzieje jak instalujesz sterowniki?

hevet Nic nie widnieje. PCI device jest tylko z jednym błędem, że nie może działać - ale nie mam pojęcia czy to od dźwięku.

cosik_ktosik tak jak klikam na poprawkę to odrazu wywala ten komunikat. Sterowniki ? Instaluje je, włączam AIMP’a albo WMP i próbuje odtworzyć muzykę. W AIMP’ie poprostu nic nie robi… jak klikam play. A w WMP piszę, że nie mam zainstalowanej karty dzwiękowej i każe zainstalować.

Tak, zapewne PCI device, jest właśnie kartą dźwiękową. PPM na nim i spróbuj zaktualizować to urządzenie. Jak nie pomaga, to podczas aktualizacji podaj ręcznie lokalizację sterownika.

Co za peszek. Jak się okazało na płycie nie ma sterów do tego :smiley: haha

Na necie też nie ma - znalazłem tylko to: klik, ale leci jak krew z nosa :expressionless: do jutra sie nie ściągnie.

Może znasz jakieś inne miejsce z tym ?

EDIT: i pupa - ściągałem to z tego linku, który znalazłem, ale nic z tego. Czy ma ktoś plik “hdaudbus.sys” bardzo bym o niego prosił. Bo aktualizację sterownika chce zrobić mi tylko z niego…

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien … Szukaj&lr=

Ta poprawka jest zintegrowana i nie trzeba jej instalować a Ty się upierasz,ja mam Realteka,tyle ze ALC889 i zainstalowałem tylko sterowniki i wszystko działa od samego początku bez żadnych problemów.Ściągnąłeś sterowniki,które podałem,robiłeś chociaż tak jak napisał cosik_ktosik?

Myślisz, że nie szukałem w google ? Żaden z tych plików nie chce zaktualizować mi sterów. Jedynie płatnych nie pobierałem bo nie będę bulić.

Ściągałem, wcześniej też je ściągałem i tez nie działają.

Jak ten sterownik jest już w systemie to jak go chcesz zaktualizować?Instalowałeś XP ze zintegrowanym SP3 czy doinstalowywałeś go osobno?

Bo występuje w nim błąd i on nie ma sterowników - jakby miał to grałaby muzyka. A Xp z zintegrowanym SP3.

Ale już sobie poradziłem, gdzieś w odległym internecie znalazłem tą witaminkę: :::klik:::.

Dla tych, którzy będą mieli podobny problem - podałem rozwiązanie :slight_smile: uff ale się tego naszukałem.

P.S żeby nie zakładać nowego tematu, wiesz może jak zrobić żebym mógł wybierać użytkownika podczas logowania ?

Bo system automatycznie loguje mi się na 1 lepsze konto. Dopiero muszę klikać wyloguj i włączyć np. moje konto.

Grzebałem w kontach użytkowników, ale tam więcej można zepsuć niż zrobić.