Nie działa gniazdo USB

Witam serdecznie posiadam miesięczny laptop MSI GE60 oraz W7. Zauważyłem ostatnio że jak włączę laptop i podepnę modem HUAWEI E3131 to nie ma żadnej reakcji. Tak jakby wszystkie gniazda nie działały. Nawet jak wkładam różne pendrive to jest tak samo system nie wykrywa pamięci. Muszę wtedy zrobić restart który też trwa niemiłosiernie długo. Po czym wszystko wraca do normy. Instaluje sie modem i wszystkie gniazda usb działają poprawnie. Zauważyłem też że czasami jak nagram płytę w napędzie dvd a następnie chcę ją sprawdzić to też choć na płycie widać że jest coś nagrane to nie ma widocznych plików. Dopiero jak zrobię restart systemu to widać pliki na płycie dvd. Czyżby system uległ awarii?

Ja bym zaczął od wejścia w Device Manager i USB controllers - tam usunięcie urządzeń USB razem ze sterownikami, potem wyszukanie nowych sterowników (restart, lub przeskanowanie pod kątem zmian).

Albo spróbuj wejsc w menadżera urządzen.  Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\System potem po lewej stronie masz zakładkę0 menedżer urząden. potem idz na kontrolery uniwersaljnej magistrali szeregowej. potem na usb i wyłącz sterowniki i restart kompa… mi to pomogło jak mi dvd nie wykrywało