Nie działa hasło przy próbie odzyskania z obrazu systemu

Witam,

nie potrafię pojąć, co się dzieje - chciałem odzyskać system z obrazu dysku, uruchomiłem więc komputer z Windows 10 w trybie odzyskiwania, ale przed wystartowaniem odzyskiwania wyskoczyła informacja, by wybrać konto, jakiego dotyczy odzyskiwanie. Było ono na liście, więc wybrałem je, a potem pojawiło się okienko: wpisz hasło do tego konta. Wpisałem więc to, jakim się loguję do Windowsa ale ciągle mi wyskakuje, że hasło jest błędne! Kiedy uruchamiam normalnie Windowsa, to samo hasło działa bez zarzutu, nawet już je zmieniłem  na inne, proste, składające się z samych liter, ale ciągle jest to samo - błędne hasło. A ja w Windowsie nie używałem ani nie ustawiałem żadnego innego hasła! Zarówno w koncie administratora jak i lokalnym. 

Ktoś doradzi, co się może dziać? Jest to kłopotliwe, bo jedynym ratunkiem było wystartowanie komputera z dysku ratunkowego, a tak to mógłbym robić to z poziomu Windowsa, ale nie mogę tego zrobić przez ten dziwny problem z hasłem. Czy powinienem wpisać coś więcej niż tylko to hasło czy jak…?

 

Być może zmieniałeś hasło do konta Microsoft. Miałem taki sam problem i odzyskując system z obrazu musiałem wpisać hasło, jakie było aktualne w chwili instalacji systemu. Zawsze można też utworzyć konto użytkownika lokalnego bez hasła, z uprawnieniami administratora i też powinno zadziałać.