Nie działa hibernacja w ubutnu 10.04

Witam. Nie działa hibernacja w ubutnu 10.04. We wcześniejszych wersjach wyłaczał się komputer, a teraz tylko wygaszacz. Co z tym zrobić?

Czy może to być przez to ze mam swap 256mb a ram 1gb?

Witam.

Prawdopodobnie tak, do hibernacji swap musi być conajmniej tak duży, jak wielkość fizycznej pamięci zainstalowanej w komputerze.

Całkiem możliwe, że jest to problem z wielkością swapu lub ustawieniami biosu, lub jeszcze innym problemem, który może rozwiązać przeanalizowanie logów. Moje pytanie będzie przewrotne, ale chyba na miejscu - po co używać hibernacji skoro system startuje w 15s? Sprawdzałem na słabym laptopie jest prawie identycznie.

W 15sek? Może u Cb. U mnie to trwa wieki. Pozatym mogę zostawić włączoną muzykę, kadu, mozille i inne rzeczy…

Te programy można dodać do programów startowych. Ubuntu 10.04 szczyci się właśnie szybkim startem. Nie wiem dlaczego u ciebie jest inaczej, ale skoro na laptopie 1,7, 512 ram startuje w 19s to znaczy, że coś masz bardzo nie tak.

Skoro tak to jak sprawdzic czemu tak długo mi sie włącza? Bo domyślam się że na linuxa nie ma programów typu otl…

Nie są potrzebne - lista folderów gdzie można znaleźć logi http://www.cyberciti.biz/faq/ubuntu-lin … og-viewer/

Ciebie interesuje chyba ten => /var/log/boot : System boot log

Plik boot.log w var/log

fsck from util-linux-ng 2.17.2


/dev/sda3: clean, 192103/460560 files, 1347283/1839442 blocks


init: ureadahead-other main process (765) terminated with status 4



init: ureadahead-other main process (798) terminated with status 4



 * Using startpar-style concurrent boot in runlevel S


 * Starting AppArmor profiles [180G Skipping profile in /etc/apparmor.d/disable: usr.bin.firefox



[174G[OK]


 * Setting sensors limits [180G 

[174G[OK]


 * Using startpar-style concurrent boot in runlevel 2


 [33m*[39;49m Speech-dispatcher configured for user sessions


 * Starting disk temperature monitoring daemon hddtemp: [180G 

[174G[OK]


 * Starting the Winbind daemon winbind [180G

Wypróbuj polecenie

gnome-system-log &

Ja niestety na logach z linuxa się nie znam, ale może ktoś ci odpowie.

To to samo…Pokazuje mi wszystkie logi. Log boot jest tam taki sam

Musisz swap dostosować do ilości pamięci, po prostu brakuje Ci miejsca na partycji aby zrzucić na niego obraz pamięci RAM. Tak poza tym opcję resume w opcjach jądra masz ustawioną?

Jeśli uda Ci się to osiągnąć to możesz zrobić wykres z Bootchart, wtedy będziesz wiedział co Ci się tyle ładuje podczas uruchamiania systemu :arrow: http://www.bootchart.org/docs.html

Pozdrawiam!