Nie działa internet na kablu, ale na wifi tak

Do tej pory wszystko było OK, komputer był podłączony do liveboxa TP Sagem F@st 3202, wifi działało w całym domu. Sprawa zaczęła się od tego, że podczas burzy piorun trzasnął w okolicy naszego domu i livebox się wyłączył, poległ zasilacz. Tata pojechał kupić nowy. Wszystkie diody się poprawnie świecą, TV działa, wifi działa, dlatego teraz piszę z laptopa, ale livebox jest bezpośrednio podłączony do komputera i nie mogę się połączyć z internetem. Żadna strona się nie wczytuje itp. Nie znam się na konfiguracji sieci i nie wiem w czym problem. Proszę o pomoc.

Zobacz czy karta jest widoczna w panelu sterowania > menadżer urządzeń czy nie masz tak wykrzyknika . Obstawiam iż karta poszła się chrzanić

Karta sieciowa działa. W ścianie mam 2 gniazdka i w jednym jest livebox a w drugim komputer, monitor i cała reszta i nic się im nie stało, ani drukarce, ani głośnikom.

Może spróbuj zrestartować tego Liveboxa, może na nowo skonfiguruje sieć, przydzieli ip i będzie działać.

Poza tym sprawdź, jeśli masz możliwość także kabel, którym podłączasz Liveboxa do komputera.

Robisz to na USB czy przez skrętkę? W sumie nie wiem czy takie kable mogłyby się od burzy popsuć, ale sprawdzić nie zaszkodzi :slight_smile:

Jak pisał kolega wyżej, sprawdź na innym kablu czy problem występuje, mógł się uszkodzić, np. przepalić. Sprawdź wszystkie porty przełącznika w routerze (porty LAN) czy na innych portach również nie ma połączenia z siecią. Podłącz komputer i laptop również kablem i sprawdź czy możesz pingować oba urządzenia i jeśli nie, podaj wynik polecenia ping. Uruchom jeszcze wiersz polecenia i podaj wyniki poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

ping localhost

ping -4 localhost

netstat -p -n tcp

netstat -r

wmic nic list brief

wmic nicconfig where IPEnabled='true'

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale dużo się działo u mnie w ostatnim czasie. Okazało się, że mam uszkodzone wejście ethernet w komputerze. Na razie nie mam ochoty na naprawę, chyba, że to konieczne. Pierwsza na myśl przyszła mi przejściówka z ethernet na usb, tylko nie wiem gdzie ją kupić na mieście. Mieszkam w Bielsku-Białej, może ktoś się orientuje, gdzie mógłbym taką przejściówkę dostać?

Czasami do LiveBoxa nie dają kabla USB żeby połączyć router z komputerem kablem USB kiedyś taki dawali jak jest teraz nie wiem

Dostałem nowy livebox, bo stary blokował telefon. W tym niestety takiego kabla nie ma. Jest w nim wejście USB. Zastanawiam się, czy gdybym miał kabel, który ma z dwóch stron USB, to czy bym się połączył z liveboxem.