Nie działa internet, poza IE

Witam,

otóż wczoraj z moim internetem zaczęły się dziać różne dziwne rzeczy. Z początku zaczął padać raz na kilka minut, po czym zupełnie przestał działac - myślałem, że może ma to jakiś związek z nie najładniejszą pogodą no alee… dziś zasiadam i sprawdzam wszystko po kolei, bo internet znowu nie działa… odłączanie modemu od wszystkiego, z powrotem podłączenie, resetowanie jego ustawień, czyszczenie wszelkich dupereli i przypadkiem zerknąłem, że w IE owszem - net działa, ale tylko w IE - gg, firefox, thunderbird, żadna gierka, nic nie chce sie połączyć poza IE. No to wyłączyłem firewalla, poszukałem i znalazłem taką poradę, która zreszta też w niczym nie pomogła:

"Start/ uruchom / wpisz w okienko:

rundll32 setupapi,InstallHinfSection Ndi-Steelhead 132

%windir%\inf\netrass.inf

lub

Kliknij Start, wybierz Uruchom…, wpisz cmd i wpisz netsh winsock reset.

Pobierz ten plik .reg http://windowsxp.mvps.org/reg/sharedaccess.reg

zaimportuj do rejestru. Zrestartuj komputer.

Po ponownym wejsciu do systemu, kliknij Start/Uruchom, wpisz cmd.exe i

napisz netsh firewall reset"

odinstalowałem nawet wszystkie programy, które instalowałem w przeciągu ostatnich dni - nic, net nadal działa w IE, a nic innego nie może się połączyć. Komp z tego co się orientuje jest czysty, logi z HiJacka w jak najlepszym porządku, żadnych podejrzanych procesów w manadżerze, skanowałem rejestr, nie dawno leciał pełen skan Nodem, ale puszcze go dziś jeszcze raz dla pewności.

Moje łącze to 512kb/s z kabłówki - Vectra. Myślę, że to oni coś mogli popieprzyć w ustawieniach swojego firewalla, ale pewności nie mam… jakies propozycje?

No tak: system XP z SP3 (używam od premiery, więc nie sądzę żeby to była wina właśnie SP3). Żadnych dodatkowych firewall’i - tylko systemowy, antyvir - NOD32.

Z góry dzięki!

Pozdrawiam.

Daj na forum log z hijackthis

Tak jak mówiłem, log czysty. ;p Jakieś pomysły poza formatem tudzież mailem do providera?

Aha, myślałem też nad usunięciem SP3, w celu wyeliminowania wszystkich możliwosci - tylko jakoś go nie mogę znaleźć dodaj/usuń, a regcleaner też go zaspecjalnie nie może usunąć. Jest jakiś bardziej inwazyjny sposób?

Edit: Gdyby ktoś miał podobny problem: bawiłem się naprawdę dłuższą chwilę kombinując na wszelkie możliwe sposoby. Ciekawe było, że internet działał na laptopie podłączonym bezpośrednio do modemu, ale na opisanym desktopie nie. Pomógł dopiero format, ale i to dopiero za drugim razem. Otóż po wywaleniu XP, zdałem sobie sprawę, że mam tylko instalkę Visty. Zainstalowałem i nadal problem był ten sam - nic się nie łączyło poza IE. Przeinstalowałem system jeszcze raz i pomogło. Nadal nie wiem właściwie co było problemem, no ale już jest w porządku i mam nadzieję, że ten topic komuś może jeszcze pomoże.

Pozdrawiam!

Na swoim laptopie nie mogę otworzyć żadnej ze stron www, gg i skype działa. Łączę się bezprzewodowo, pokazuje,że jest połączenie z internetem , a pomimo to żadna strona się nie otwiera. Kolega korzysta w pokoju też ze swojego laptopa w ten sam sposób i otwieraja mu się wszystkie stronki www.

Proszę pomóżcie :cry: :cry: :cry:

heh… zobacz bo moze masz kilka przegladarek np. opera mozilla i IE i mozilla z opera lubia sie gryzc … usun te dwie w przypadku jak tak masz i zainstaluj od nowa jedna… co do wyboru to opera szybciej przeglada z racji ze wiecej zapisuje ale jesli regularnie czyscisz swojego kompa to proponuje opere.