Nie dziala internet przez kabel lan

witam do dzisiaj miałem internet z neostrady i starego liveboxa 1.0 lecz nie podpięty był kablem tylko kupiłem adapter tp link i działał mi internet na komputerze stacjonarny przez wifi dzisiaj wymieniłem liveboxa na wersje 2.0 i kupiłem kabel lan po podłączeniu wszystkiego kontrolki się świecą na zielono i przy liveboxie i przy komputerze a internetu nie ma nie wiem co jest grane dodam ze jak podłącze adapter do pcta to internet mi normalnie chodzi przez wifi co zrobić żeby działał internet przez kabel lan kabel jest na 100% dobre bo jak podłącze kabel do laptopa to internet śmiga czekam na jakąś pomoc ;/

A w którym porcie masz włączony kabel ?

Najlepiej podepnij kabel do liveboxa w 1 port (czerwony) .

Dodatkowo sprawdź ustawienia połączenia ethernet w PC - zmień lub usuń np. błędne DNS itp.

Sprawdź też czy masz wgrane sterowniki do karty sieciowej LAN i czy jest włączona.

mam podłączony do czerwonego portu a jak sprawdzić ustawienia ethernetu

@bartorex999 proszę poprawić swoje posty i używać polskich liter, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W menadżer urządzeń sprawdzasz czy są wgrane stery.

niby pisze że mam wszystkie sterowniki aktualne ale przy “Teredo Tunneling Pseudo-Interface”  mam wykrzyknik żółty  w zakładce Karty Sieciowe.

Utwórz punkt przywracania w razie czego i potem odinstaluj teredo z systemu. We właściwościach karty sieciowej LAN możesz wyłączyć adresacje ipv6.

możesz opisać jak to wszystko zrobic bo jestem zielony ;/

Tak tworzysz punkt przywracania http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/create-a-restore-point Potem wchodzisz we właściwości karty sieciowej w panelu sterowania i odznaczasz protokół w wersji 6 http://res1.windows.microsoft.com/resbox/pl/windows 7/main/25e7e385-9327-4f7d-aab0-afa5aaf952ba_0.jpg Potem klikasz w menadżerze na Teredo prawym klawiszem i dajesz odinstaluj. Potem restart komputera.

kurde nie mam karty sieciowej w panelu sterowania i nie mogę wejść w właściwości

Może jest wyłączona w BIOSie. Szukaj jej w zakładce Integrated Peripherals pod nazwą OnBoard Lan Control lub podobnie. Oczywiście ma być na enabled.

no mam enabled 

Więc jak jest włączona i sterowniki piszesz że wgrane to powinna być widoczna w połączeniach sieciowych i w menadżerze urządzeń. Jeśli jej nie ma to możliwe że jest uszkodzona.

Możesz wrzucić screena z menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią karty sieciowe. 

.

Jak karta może działać skoro sterownik nie zainstalowany. Szukaj go na stronie producenta płyty głównej (model możesz odczytać np w cpu-z zakładka mainboard) w dziale support/download. 

Jak karta może działać skoro sterownik nie zainstalowany. Szukaj go na stronie producenta płyty głównej (model możesz odczytać np w cpu-z zakładka mainboard) w dziale support/download. 

67

http://pl.msi.com/product/motherboard/support/H55ME23.html#down-driver 

i te wszystkie sterowniki co mi wyskoczyły mam zainstalować?

Tylko kontrolera Ethernet czyli karty sieciowej ci brakuje.