Nie działa internet (radiowy) lecz skype jest

Hej,

No to zostaje mi ostatni pomysł - zmiana adresu MAC karty sieciowej z komputera stacjonarnego, na numer karty zainstalowanej w laptopie. Wiesz, jak się za coś takiego zabrać. Jeśli nie, zajrzyj tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

po przeinstalowaniu systemu niestety internetu dalej nie ma. co dalej robić??

nie mam juz tego laptopa bo to goście od mojego operatora byli więc nie wiem co.z tym Mac

tak więc wydaje mi sie że ze sprzętem jest coś nie tak.

nie wiem czy nie jest to wina burzy?? bo właśnie po tym mi sie to stało.

(choć listwa była wyłączona, to nawet w nocy właczył sie monitor)

może przypaliło płyte główną?? ze cos nie.działa? co robić??

Hej,

:arrow: Najnowszy Service Pack zainstalowany?

:arrow: Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane?

:arrow: Sterowniki do karty sieciowej zainstalowane?

Próbowałeś wykonać powyższe?

W sumie skoro karta sieciowa została zmieniona na inną, więc i jej adres sprzętowy (MAC) jest inny; myślę więc, że to ślepy trop…

Niestety jest to możliwe. Generalnie na początek sprawdź, czy nie występują problemy z innymi urządzeniami - na przykład z tymi podłączanymi do komputera portem USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

otóż sprawa wygląda następująco:

jesli podlacze neta do swojego kompa to neta nie ma. sprawdzony ping co jakis czas przerywa(są straty)

jesli podlacze neta do laptopa to internet dziala. ping jest idealny bez strat.

i myslalem ze coś z komputerem jest nie tak, lecz poszedlem do kolegi podpinam moj komputer i net dziala, u drugiego kolegi tez dziala. ping idealny bez strat.

i w tym momencie zgłupiałem. co to może być???

Hej,

A co z powyższym? Nie pisałem tego po to, by sobie popisać…

Jak podłączasz kabelek do karty sieciowej, to słychać “pstryk” - tzn. kabel pewnie siedzi w porcie karty sieciowej?

A spróbuj zmienić adres MAC karty w komputerze na ten z laptopa, o którym pisałeś.

:arrow: Z usług jakiego operatora korzystasz w kwestii dostępu do internetu?

:arrow: Jaki router posiadasz - podaj producenta i model.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zaniosłem komputer do znajomego Elektronika-Informatyka i prawie wszystko się wyjaśniło.

Wcześniej podłączałem Internet do karty sieciowej dołączanej ponieważ myślałem że zintegrowana ma wadę fabryczyną (od nowości nie działała, nie “czytała” kabla) lecz nie były zainstalowane po prostu takie sterowniki jak powinny.

Ale nie chodzi tu o kartę sieciową tylko o INTERNET, Informatyk ten poradził że jest 100% pewny że internet będzie działał jeśli podłącze Internet przez switch który wzmacnia sygnał. Zrobiłem tak i internet jest.

Ale czemu muszę kombinować i podłączać jakieś switche?? Przecież Internet powinien być…

Odpowiedź jest prosta:

Mój komputer jest nowy i dość mocny, a Internet przestarzały ( 2,4 gHz) I to ze sobą nie współgra bo Komputer chce wziąć dużo a nie ma z czego. Trochę obrazowo to napisałem :smiley:

Jeśli zmienię Internet (na 5gHz) to wszystko będzie śmigać alegancko.

Ewidentnie wina dostawcy. Bo jakiego komputera bym nie miał to powinno śmigać.

Dzięki za to że próbowaliście pomóc. Cieszę się że wiem co jest przyczyną i czekam na typków co zmienią Internet na 5gHz

Hej,

A pytałem o to kilka postów wcześniej. Generalnie by karta zintegrowana z płytą główną działała poprawnie, konieczne jest zainstalowanie sterowników zarówno do chipsetu płyty głównej, jak również do samej karty sieciowej - w 99% przypadkach bez tych dwóch elementów sieć nie będzie działać prawidłowo.

Generalnie nie wiem od kiedy podłączenie switcha poprawia jakość sygnału. A z drugiej strony jak wytłumaczyć to, że inne komputery ni epotrzebowały switch’a, by uzyskać połączenie?

Mocne, ale całkowicie rozmijające się z prawdą. Komputer tu nie ma nic do rzeczy. Pasmo transmisji zależy od użytego routera i od jego możliwości sprzętowych. Nic do rzeczy nie ma tu komputer, a urządzenie, które łączy się z siecią bezprzewodową rozgłaszaną w Twoim miejscu zamieszkania.

Pozdrawiam,

Dimatheus