Nie działa jedna strona (reszta stron działa)

Potrzebuje pomocy kogoś kto zna się na sieci internetowej. Od dzisiaj rana mam taki problem: Nie chce mi się załadować strona centrum24.pl (logowanie do santander) mimo, że działa mi internet i wszystkie strony czy gry online się ładują. Po prostu nie działa ta jedna jedyna strona. Wyskakuje time out.

Sprawdzałem na innych urządzeniach, laptopie, PC i telefonie, to ten sam problem gdy jestem na tym samym wifi. Nawet aplikacja banku się nie ładuje gdy jestem na wifi (pewnie apka jest połączona z centrum24.pl). Jedynie kiedy mogę wejść na tą stronę to przez VPN albo dane komórkowe na telefonie. Sprawdzałem też router to nie mam żadnych wykluczeń stron czy IP.

Generalnie mógłbym zrobić wszystkie przelewy z aplikacji przez dane komórkowe ale to zajęłoby dłużej niż na komputerze (mam tego sporo do zrobienia).

Obstawiam, więc że coś jest nie tak albo z routerem albo od operatora internetu. Jakieś pomysły co to może być?

Może IP które aktualnie przydzielił ci ISP jest zbanowane przez ich serwer?

Witaj @Verscheno na Forum DobreProgramy

Próbowałeś przejść do logowania przez stronę santander.pl ?
Próbowałeś utworzyć router WiFi na telefonie, połączyć z WiFi na komputerze i wejść na centrum24.pl ?

A jak mógłbym to sprawdzić albo zmienić IP routera?

  1. Jak wchodzę przez santander.pl to potem jest przycisk zaloguj się, który przekierowuje na centrum24.pl
  2. Mogę tak zrobić, ale wolałbym korzystać ze swojego światłowodu niż z danych komórkowych

Możesz odłączyć na dłuższy czas router od prądu i logując się ponownie do isp dostanie nowy adres, ale chyba prościej zadzwonić do obsługi technicznej.

Jak dzisiaj robiłem sobie drzemkę to był odłączony z 2h, więc nie wiem ile by musiał być odłączony.

Generalnie moja sieć wygląda tak: Światłowód wchodzi do switcha, ze switcha idzie kabel Ethernet do routera, z routera wiadomo WiFi i kabel do PC.
Odkryłem, że podłączenie kabla bezpośrednio ze switcha do laptopa zamiast routera pozwala na otworzenie strony. Ale wtedy nie mam WiFi na routerze dla reszty domowników.

To z Twojego linka

Tak, ja wiem, że strona działa. Tylko u mnie nie działa, bo coś jest nie tak ze strony routera.

Ok od początku ping. w konsoli: w windows tez jest

U mnie tak:

Wejdz na router, usuń wszystkie powiązania z urządzeniami a następnie zaloguj się. Jezeli nie pomoże to zrezetuj router. I jeszcze jedno bo miałem taki przypadek - jeżeli łaczych po kablu to wyłacz w kompie WiFi bo nieraz (szczegółnie na Win10) potrawi zablokować całe WiFi

Światłowód do switcha? Hmmm no to pewnie masz modem, światłowód do modemu, potem dałeś switch i router. Czyli wszystko by się zgadzało. Czy jest jak napisałem? Bo jeśli tak, to jest ok. wszystko działa jak trzeba. Po prostu router musi być przed swichem, bo pewnie jest tylko jeden adres od dostawcy i bez translacji chleba z tej mąki nie będzie.

No to może jednak ten Switch to modem. No to bardziej bym powiedział, że to jest tak Światłowód -> Modem -> Kabel od modemu -> Router -> PC

Czyli wygląda to tak. Światłowód, modem, z modemu do routera, z niego wifi lub LAN. Podłączenie przez router kablem lub WIFI strona nie działa. Podłączanie zamiast routera, kabel w komputer działa tak jest?

Dokładnie. Pominięcie routera powoduje, że można wejść na stronę.

Czy z innej sieci można wejść na stronę? Np. jak udostępnisz WIFI z telefonu?

Tak. Z danych komórkowych można.

Podłącz do modemu, odpal konsolę cmd wpisz ipconfig /all i spisz sobie DNSy. Potem tak samo z routerem. Zobacz czy takie same są.

Same DNS bramka i ip będą inne oczywiście.