Nie działa kamera internetowa Labtec

Otóż pożyczyłam od kolegi kamerę Labtec, taką jak ta: http://pcdrivers.de/photos/L/a/b/Labtec … -1-pic.jpg . Kiedy ją podłączyłam, komputer normalnie ją czytał. Po zainstalowaniu sterowników ściągniętych z internetu, w którymś tam kroku kazano mi podłączyć kamerę. Podłączyłam, ale program jej nie widział. W menadżerze urządzeń jest pokazana kamera, z wykrzyknikiem. Próbowałam już instalować drugi raz, ale to nic nie dało. Co robić?

Instalujesz sterowniki, po jakimś czasie zostajesz poproszony o podłączenie kamerki, podłączasz kamerkę, czekasz

i instalujesz dalej sterowniki…

Podobnie jak w tym temacie :

sterowniki-kamerki-creative-webcam-instant-t404951.html?hilit=Live!%20Cam%20Vista%20IM

Tyle, że tak już robiłam i nic nie dało. Nadal kamera nie działa.

Czy sterowniki na pewno ściągałaś ze strony Labteca ? Spróbuj tego http://www.labtec.com/index.cfm/service … crid2=1764 (twój model jest na samym końcu)

Tak, ściągałam z tej strony. Windows Vista 32-bit.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

W tym miejscu gdzie są żółte wykrzykniki lub znaki zapytania PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik…

/z pliku/.

Jeszcze możesz sprawdzić PPM na kamerkę w Menedżerze urządzeń - Wyłącz - uruchom ponownie komputer - Włącz :

kamerkag.th.jpg

Rozumiem, że mam wybrać te sterowniki, które ściągnęłam ze strony, tak?

Tak, te sterowniki :slight_smile:

Jeżeli coś instalujesz to wyłącz wszystkie programy w tym również przeglądarki…

Grr, odinstalowałam sterowniki, odłączyłam kamerę, zainstalowałam je jeszcze raz i dalej to samo. W menadżerze urządzeń nadal jest ten żółty wykrzyknik, a w programie ze sterowników coś takiego, mimo, że kamera jest podłączona: http://imageshack.us/photo/my-images/81 … aniew.jpg/

Sprawdzałaś podłączenie kamerki pod inny port USB ?

Sprawdzałaś ponowną instalację sterowników do swojej płyty głównej Chipset w czasie podłączonej kamerki ?

Tak, sprawdzałam

Nie, możesz mi wytłumaczyć?

Posiadam identyczny problem ! Prosze, wrecz błagam o pomoc. Mecze sie z tym od rana. ;/ Pomocy ~!

up !

No dalej, co z wami jest xDD

pomożcie no xd

Reinstalka systemu. Nie żartuje, niektóre kamerki bardzo czesto mają to do siebie że jeśli wpierw podłączysz a potem będziesz chciał zainstalować sterowniki to nie da rady. Po podłączeniu do USB windows wykrywa urządzenie i przypisuje im swoje sterowniki uniwersalne. Oczywiście są one złe ale nie da się ich zastąpić bo system uważa że są dobre.

Można próbować czyścić rejestr ale wątpie żeby pomogło.

Wow czyli formatowanie ? ostro… ;/

Dodane 30.06.2011 (Cz) 19:49

No dobra, a jakbym kupił nową kamerke to myślicie że problem by ustąpił ?

fiero --> ja tak zrobiłem. Podłączyłem kamerkę najpierw, ponieważ sterowników nie miałem (sprzedawca oszukał). Windows przypisał swoje bez pytania i zamiast nazwy kamerki to ja mam Urządzenie wideo usb #4. Żadne sterowniki teraz nie pasują. Nie da się tego zrobić bez formata?

No właśnie ? Nie da się jakoś tego ominąć ?