Nie działa kamerka Logitech C110

Możliwe, że pomyliłem kolegę z kimś innym kto pisał, że zainstalował system na czysto 64 bitowy.
Ten komunikat i brak postępu pobierania wskazuje na brak znalezienia ścieżki w internecie do aktualizacji oprogramowania kamerki (zaznaczyłeś aktualizację).
Nie ma to wpływu w sumie na działanie kamerki (samo oprogramowanie kamerki jak rozumiem się zainstalowało i masz do niego dostęp, tylko błąd dało przy jego aktualizacji).
Sprawdź faktycznie jaka wersja tego oprogramowania kamerki jest zainstalowana na tym drugim PC i taką zainstaluj.

Nie wiem skąd kolega @jajecpl pobrał ten sterownik, ale w linku który zapodał, to sterownik do twojej kamery jest w pliku .exe…albo, ja źle szukam, ale nie widzę tam w wersji spakowanej archiwum.

pliki exe się rozpakowuje tak jak inne rary czy zipy. To są tylko takie kontenery.

Czyli jaka jest różnica, zainstalowania z pliku .exe a ręcznie po wskazaniu sterownika?

Bo plik exe chce władować wszystko, łacznie z dodatkowym oprogramowaniem, i wystarczy, że nie pasuje mu jakis komponent w systemie, to nie zainstaluje.
A wyodrębnoiny plik inf. jest czystym sterownikiem sprzętu, niezależnym od reszty.

OK niech próbuje.
Ale jaki jest sens, nawet jakby kamerka zadziałała w programie VLC…jeśli nie zadziała w systemie.
Wówczas nie będzie miał i tak podglądu w sieci na Skypie i tak dalej…bo, sterowniki VLC ma natywne tylko dla siebie a system je zignoruje.

Jeżeli zainstaluje poprawnie czysty sterownik to inne programy normalnie go chwycą.
Kodeki niewiele tu mają do gadania.

Więc ten VLC nie jest właściwie mu potrzebny.
Wcześniej instalował ten sterownik z pliku .exe i wszystko zainstalowało się prawidłowo (wraz z programem do kamerki).
Dopiero jak zmienił wejście USB to pokazało mu brak aktualizacji programu…bo miał zaznaczoną automatyczną a widocznie ścieżka w programie do aktualizacji jest błędna, bo w ogóle się nie pobrała).

i dlatego w takich sytuacjach wywala się wszystko związane z urządzeniem i instaluje ręcznie od nowa.
Potrzebne biblioteki .dll ma w katalogu plug-ins, jakby nie miał w systemie
A VLC wyłącznie do przetestowania.

OK niech próbuje, bo już właściwie wszystko próbował i mogiła.
Tyle, że jak widać z opisów kolega „nieźle” sobie w systemie sam namieszał wyłączając usługi i inne rzeczy.

Ogólnie już ten win7 by sobie darował i zainstalował 10

Powiem ci, że z dziesiątką to też ludzie mają zawracanie „d.py” co jakiś czas, gorsze od siódemki.
W dziesiątce to znowu jest tak…dzisiaj ci coś działa a jutro może być „kuku”…bo aktualizacja…
PS. No faktycznie kolega zainstalował system od nowa 64 bitowy i wrócił do 32 bitowego.

„Przepraszam za małe opóźnienie w odpowiedzi. @cyngiel_1. Sam system funkcjonuje dobrze, nie mam nic póki co na nim tylko sterowniki, program antywirusowy (Avira) i do obróbki grafiki. Na czysto go zainstalowałem po usunięciu partycji i założeniu od nowa, nowej partycji i zainstalowanie systemu Windows 7. Są prawidłowe foldery Program Files, zainstalowałem najpierw wersję 64 bit, ale strasznie mi muliło, aż za bardzo, od nowa wszystko zrobiłem ale z wersją 32 bit. I wszystko by się wydawać by…”
„Avira”…

@jajecpl pobrałem plik exe ale pojawiło się info że

Mimo że na stronie napisano że jest do

Windows-7 (32-bit & 64-bit)

. Także że nie mam jak rozpakować pliku EXE i wyodrębnić poszczególnych sterowników z folderu DRIVERS.

Aktualnie mam zainstalowane oprogramowanie Webcam Software ale w wersji 13.51.828.0, a jak widzę plik EXE ten co udostępniłeś ma wersję 2.80.853.0a.

Zainstaluj 7zip i rozpakuj to exe

@jajecpl zrobiłem tak jak pisałeś i…

Kreator Aktualizacji Sterownika

I jest już zainstalowany najlepszy sterownik dla kamerki.

A jakiego masz antyvirusa? wyłącz go, permamentnie zrestartuj kompa i sprawdź kamerkę.

Mam Avire… Wyłączę antywirusa i dam znać.

Po wyłączeniu antywirusa jest tak samo bez zmian, czarny ekran. A z kolei po zainstalowaniu VLC i wybraniu opcji przechwytywania

Otwórz Plik Multimedialny

Mimo że kamerka jest włączona nie ma opcji kamery…

No to widocznie nie jest dobrze zainstalowana.
W menager urządzeń kliknij prawym na kamerkę i odinstaluj /restart, a potem to co wcześniej napisałem. po kolei.

Odinstalowałem sterownik w Managerze Urządzeń

Potwierdzenie Deinstalacji Urządzenia

Zainstalowałem raz jeszcze

Instalacja Oprogramowania Sterownika

Ale sytuacja jest taka sama jak była, mimo włączenia kamerki - jest czarny obraz.

A skąd ty pobrałeś takie dziwne oprogramowanie, skoro do twojej kamery jest ta wersja…
2.51.828.0 - ta wersja, co zapodał @jajecpl jest do Windows 10.

Wszystko plątasz i potem dziwisz się, że kamera nie działa.
Tutaj masz wyraźne wersje oprogramowania, które obsługuje twoją kamerę.
Z tego pliku, który zapodał @jajecpl, możesz tak jak pisał co najwyżej zainstalować sam wybrany ręcznie sterownik kamery, tak jak on pisał, ale bez tej wersji oprogramowania, które zadziała tylko w Windows 10.
A ty robisz wszystko inaczej.
Poza tym, masz inny PC na którym działa kamera i naprawdę nie możesz sprawdzić jaki jest w nim zainstalowany sam sterownik kamery (w menedżerze urządzeń) i w jakiej wersji oprogramowanie do niej?
Przecież to potrwa raptem pięć minut i będziesz wiedział na jakim sterowniku i programie ta kamera działa.