Nie działa kamerka Logitech C110

@cyngiel_1 być może coś namieszałem w tym wszystkim… wychodzi z tej tabelki co podesłałeś że to tej kamerki co ja mam są sterowniki LWS 1.1 z programem VID?. Takie pobrać?.

Taką mam właśnie wersję 13.51.828.0 dziwną zainstalowaną pobrałem to z któregoś linku ze wcześniejszych postów

. Odinstalować ową wersję i zainstalować LWS 1.1 z programem VID?.

Zrobiłem jeszcze tak że pobrałem wszystkie sterowniki i softy z tabelki które są dla Windows 7 i po kolei sprawdzałem od najniższej wersji 1.1 do 2.51 i… bez rezultatów, owszem kamerka zainstaluje się na każdej wersji sterowników (tylko w wersji 1.1 ma drobne ale) ale mimo tego że się włączy kamerka nie widać obrazu, ale głos jest.

Także że po sprawdzeniu wszystkich sterowników dla Windows 7 nie uruchomiłem (po części tylko) kamerki tak by był widoczny obraz.

Może zadam pytanie retoryczne czy jest szansa w ogóle jeszcze na uruchomienie kamerki?.

Myślę, że jedyne wyjście to reinstalacja systemu. Gdybyś miał na drugim komputerze system 64-bit, powiedziałbym, że na 32-bit nie działa bo nie ma Microsoft Feature Pack, ale jak na obu masz 32-bit to nie wiem co jest. Może jakieś niezgodności z kartą graficzną

Dlaczego nie sprawdziłeś dokładnie jaką wersję sterowników i jaką wersję programu do tej kamery masz zainstalowaną na tym innym PC?
Coś ściemniasz, bo przecież takie sprawdzenie to moment…
Wówczas wiadomo z jakim sterownikiem kamera działa i z jakim programem.
Potem można szukać przyczyny, czemu nie działa u ciebie.
Poza tym wszystkim to ciekawa sytuacja.
Jakaś banalna sprawa, albo trudna do wykrycia okoliczność, dlaczego nie chce działać u ciebie.
Ja jednak raczej przypuszczam, że sam coś namieszałeś w systemie.

Na drugim PC (PC nie jest mój) wersja softu i sterowników jaką zainstalowałem żeby sprawdzić kamerkę to LWS 2.31 dokładnie z tego linku http://www.logitech.com/pub/video/quickcam/lws231_full.exe co podesłał @cyngiel_1 wcześnie i wszystko funkcjonuje poprawnie…

@kozak795 chyba będzie potrzebna reinstalacja systemu bo nie idzie dojść ładu składu gdzie jest problem, albo bardzo banalny albo trudny do wykrycia jak pisze @cyngiel_1. Ale to co już podpowiedzieliście i to co zostało sprawdzone to idzie w kierunku reinstalacji. Chodź mam jeszcze nadzieje że może się uda.

Chyba że jest coś nie tak z grafiką co wspomniał @kozak795… mam kartę graficzną INTEL…

Może tu coś jest nie halo?.

Ale ty pisałeś, że zainstalowałeś system na czysto…najpierw w wersji 64 bit i potem zainstalowałeś czysty system Windows 7 SP1 32 bity.
No chyba, że grzebałeś w nim po instalacji jak wynika z tego co pisałeś.
Czyli faktycznie…zainstaluj jeszcze raz system, nic w nim nie grzeb, zainstaluj ten program z tego samego linku, z którego instalowałeś na tym drugim kompie i nie ma prawa, aby ci nie zadziałała.

Zgadza się @cyngiel_1 tak było że zostałem na Windows 7 32 bity… ale dzisiaj zrobiłem format od 0 zainstalowałem system na usuniętej, a potem utworzonej partycji C, zainstalowałem tylko sterowniki do płyty głównej, karty grafiki i kraty muzycznej oraz sterowniki do kamerki… i… nie funkcjonuje nadal.

Koledzy nie wiem co jest nie tak. Czysty system bez żadnych udziwnień pt. wyłączanie usług czy też innych opcji, jak go zainstalowałem tak tylko zainstalowałem sterowniki i softa do kamerki i nie funkcjonuje.

Co jest tego powodem… nie wiem… .

No to raczej nikt już nie wie, dlaczego ci nie działa.
Instalujesz system z jakiego obrazu?
Oryginalny na płycie, czy ściągnięty z sieci już z SP1 i nagrany na płycie, czy też pendrivie?
Pozostaje ci tylko kupić jakąś inną kamerkę, skoro akurat ta nie chce działać i nie wiadomo dlaczego.
Zawsze możesz uruchomić jakiegoś Linuxa w trybie live i sprawdzić, czy to jednak wina twojego sprzętu.
Radził ci już wcześniej kolega, aby tak zrobić.

Jeszcze spróbuje sprawdzić na Linuxie w trybie live, ale tu przyznam że zupełnie nie mam pojęcia o Linuxie, znalazłem takową stronę jak (http://www.linuxliveusb.com/) Download co jest do pobrania Linux Live, ale czy to na pewno by był Linux?. Mógł by ktoś z Was podpowiedzieć czy to będzie faktycznie Linux Live którego można nagrać CD?.

To jest narzędzie do tworzenia bootowalnego pendriva.
Jeśli chcesz nagrać obraz na płycie - to ściągasz sobie obraz ISO jakiegoś Linuxa i po prostu w jakimś programie do wypalania płyty nagrywasz go jako „obraz dysku”.
Tobie wystarczy jakaś „skromna” wersja Linuxa.
Poczekaj koledzy podpowiedzą ci skąd pobrać ISO i jakiego Linuxa, oraz czy ruszy na twoim sprzęcie wersja 64 bitowa (procesor) - czy tylko 32 bitowa.
Jednak skoro stawiałeś Windows 7 64 bit, więc pewnie może być 64 bitowa.
Możesz pobrać Minta na przykład stąd.

On ma około 2 GB więc możesz go nagrać na płytę DVD a nie na CD.
Pierwszy z góry.
https://linuxmint.com/download.php

Tutaj zupełnie prosty Linux mający około 400 MB i ten da się nagrać na płycie CD.
Pierwszy od góry.
Jednak poczekaj na kolegów, którzy są oblatani w temacie i podpowiedzą lepiej.
https://puppylinux.com/index.html#download
Te pobrane obrazy ISO musisz nagrać na płycie metodą „nagraj obraz dysku”.
A nie jako normalne ‘dane’.
Wygodniej byłoby jednak chyba zrobić sobie bootowalnego pendriva - jak masz takiego pod ręką około 4 GB tym narzędziem, jakie wskazałeś.
Jakby co to w sieci są poradniki jak to się robi.

@cyngiel_1 dzięki wielki za opis, linki. Będę działał i dam znać jak funkcjonuje kamerka pod Linux’em.

Mnie się wydaje, że puppy może być zbyt uproszczony by sobie poradził z uruchomieniem kamerki.
Wtedy zostaje linkowany Mint lub Ubuntu (opcjonalnie może Manjaro Live by nie skończyło się to na konfiguracji Gentoo/Slackware/Archa/Debiana z trybu tekstowego do pierwszego zainstalowania GUI).

W sumie ciekawe czemu Yaki usunął konto i jest teraz anonimem z pomarańczowym awatarem.

Też myślę, że ten puppy, może być za bardzo „prosty”, kiedyś go odpalałem i miał wszystko co trzeba, ale kamery to chyba nie sprawdzałem.
Trzeba zapodać koledze taki obraz Linuxa, żeby od razu odpalał mu się w trybie graficznym.
Kiedyś odpaliłem, nie pamiętam jaki i trzeba było wpisać w konsoli polecenie i dopiero się odpalał w trybie graficznym.
Dlatego napisałem, żeby ktoś oblatany poradził - jaki obraz najlepiej się nada.

Jak by była taka możliwość i była by taka opcja właśnie żeby był Linux w trybie graficznym, przyznam że nie znam poleceń.

Zapytam jeszcze czy czasami na brak obrazu z kamerki nie mają wpływu sterowniki karty graficznej bądź też sama karta graficzna?.

Mam zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej jest to INTEL HD Graphics Family, może jak by uaktualnił sterowniki to by kamerka funkcjonowała?.

Pewnie, że możesz odświeżyć stery do karty graficznej.
Wejdź w menedżer urządzeń i zaktualizuj.
Zawsze możesz poszukać też w necie sterownika i ręcznie uaktualnić.
Na początek z Linuksem ściągnij sobie ten obraz puppy i zrób pendriva bootowalnego, lub nagraj obraz na CD.
On ma od razu tryb graficzny - to sobie po prostu możesz "poćwiczyć " na nim - jak to jest z Linuxem.
Aby odpalić system z Linuxem, musisz zmienić kolejność bootowania systemu w biosie.
Ustawić jako pierwszą pozycję napędu DVD…lub pendriva w zależności z jakiego nośnika będziesz korzystał.
Jest wiele poradników w sieci jak odpalić system z Linuxem z pendriva, czy też płyty CD/DVD.
Musi być też wyłączona opcja w biosie „secure boot” - jeśli masz taką włączoną.

Próbowałem zrobić update sterowników karty graficznej co pobiorę instalacyjny program to jest to nie właściwy program i instalacja jest przerywana. Mam taką kartę grafiki jak INTEL HD Graphics Family

Właściwości

Dając Aktualizując Sterownik otrzymuje info że jest zainstalowany aktualny sterownik.

Na stronie Intel’a ze sterownikami znalazłem takie wersje jak Szukaj – Intel.com ale przyznam że nie wiem która pobrać dla karty INTEL HD Graphics Family pod Windows 7.

Linux do odpalenia kamery potrzebuje tylko v4l

Jak już podpowiadasz @jajecpl to bardziej.
Nie jestem oblatany w Linuxach.
v4l - nie wiem z czym to się je i zapewne kolega również.
Macie taka manierę tutaj, że uważacie - iż wszyscy wiedzą wszystko…a to nie tak i trzeba czasem podpowiedzieć bardziej dostępnie.
Czyli, czy odpali mu ta kamera na tym puppy, czy nie…
Co do sterowników, to ja mam lapka a sterowniki od INTELA to dla mnie zupełna zagadka, bo sam się gubię w ich oznaczeniach…
Trzeba chyba zaglądnąć w szczegółach na identyfikator sprzętu i szukać po nim sterów.
Może ktoś, kto ma integrę taką jak ty coś więcej podpowie, które pasują.
Pobaw się najpierw z tym linuxem „puppy”, bo raczej brak obrazu chyba nie będzie spowodowany tymi sterami.

Pupp jest oparte na Debianie.
Tak więc otwierasz to czarne z napisami-konsola
w debianowatych to chyba
sudo su
, ale po co ja kombinuję v4l jest w standarcie od lat.
Jak nie zatrybi na linuxie, to po prostu do śmieci.

Więc wygląda na to, że powinna mu zadziałać od razu po uruchomieniu systemu…
Tak zrozumiałem…
Kiedyś odpalałem tego puppy, ale nie sprawdzałem na nim kamery.
No tak piszesz do śmieci…ale ona działa, tylko nie z tym systemem, który ma kolega i tutaj już jesteśmy w setnym poście a kamera uparta i nie działa akurat u kolegi…cuda wianki, bo działa na innym PC.