Nie działa kamerka Logitech C110

łopatologicznie
synaptic


normalny system podociąga zależności.

Nie wiem…to znaczy, że musi połączyć się z netem mając odpalonego tego puppy i system sam zaciągnie potrzebne pakiety?
To znaczy, że nie ma potrzebnych do odpalenia kamery na „pokładzie”?

Pewnie już ma, ale wkleiłem w razie „W”

OK
To może inaczej dla pewności… zapodaj jakąś wersję Linuxa, która odpali mu się od razu w wersji graficznej i na pewno ma wszystkie stery do kamer.
Tak byłoby najprościej.

Niech sobie wybierze
https://distrowatch.com/

Ale jesteś.
Wybierz coś prostego i sprawdzonego (dobrze jakby było PL) i daj mu już konkretny link, w który kliknie i będzie mu się ściagał obraz.
Kolega nie miał żadnego kontaktu z linuxem, więc daj konkretny link, przecież wiesz o wiele więcej na temat, który jest najbardziej przyjazny dla kogoś nowego.

wszystkie są pl i wszystkie działają.
Mint wszyscy polecają dla nowych.

OK więc to będzie ten link.
https://mirrors.layeronline.com/linuxmint/stable/20.2/linuxmint-20.2-cinnamon-64bit.iso

nagrany rufusem odpali live i kamera

OK to już od niego będzie zależeć, czy wybierze sobie nagranie obrazu ISO na DVD jako „nagraj obraz” i uruchomienie z napędu DVD, czy też za pomocą narzędzi stworzy sobie z tego ISO - bootowalnego pendriva i odpali go z pendriva.
Ma kompa PC z napędem, więc chyba najprostszy sposób po prostu nagrać obraz na DVD…ale to już jego wybór.
Niektórzy popełniają błędy przy tworzeniu bootowalnego pendriva…więc z DVD to chyba prościej.

DVD?, ja ostatnią nagrywarke to nie pamiętam kiedy widziałem. mam w szafie jakis odtwarzacz DVD, .
ale na upartego można.

@jajecpl dzięki za linki i odpowiedzi.

@cyngiel_1 dzięki za linka do Linux’a, pobiorę, nagram na DVD czy pendrive i dam znać czy będzie funkcjonować kamerka. Zrobię nośnik live w Rufus’ie.

Jak uruchomi się LInux z DVD czy pendrive to od razu jest środowisko graficzne i będzie możliwość zobaczenia czy funkcjonuje czy też nie kamerka czy trzeba jeszcze coś doinstalowywać?.

Walczę jeszcze ze sterownikami do karty graficznej ale póki co nie mogę namierzyć tych co mają być kompatybilne.

W tej chwili podziwiam już wytrwałość

Ten Mint (skoro go polecają dla początkujących) po otwarciu [otwórz go jako live, nie instalacja] będzie taki wybór - otworzy się w wersji graficznej.
Pewnie będzie w nim opcja od razu uruchomienia kamery.
To już musi ci podpowiedzieć, ktoś „oblatany” w temacie Linuxów.

Tym ustal co to masz za procesor i czy Intel aktualizuje sterowniki:

Jak dla mnie kamerka powinna ruszyć nawet na sterowniku od MS do grafiki zintegrowanej Intel.

@krystian3w dzięki za linka, mimo trzech prób nie mogę zainstalować Intel® Driver & Support Assistant, za każdym razem pojawia się błąd

Instalacja Nie Powiodła Się

.

Uruchom wiersz polecenia z uprawnieniami administratora i wpisz
sfc /scannow
spacja po c
Może coś wykryje w systemie.

Uruchomiłem Wiersz Polecenia w trybie administratora i taki jest wynik

Wiersz Polecenia

.

Czyli system w porządku…zatem marna nadzieja na znalezienie, dlaczego kamera nie działa a aplikacja Intel to ma znowu focha, też nie wiedzieć czemu.
Plik dziennika otwórz to może coś tam będzie.
Ściągnij linuxa „puppy” lub Minta i próbuj, może uda ci się go uruchomić.
Zawsze warto wiedzieć, czy to wina sprzętu, że kamera nie działa.