Nie działa karta internetowa od Play

Na początku lutego podpisałem umowę na 2 karty do telefonu i na 1 kartę z pakietem 100 GB do modemu. No i te karty do telefonów działają. Mam w nich internet z zasięgiem LTE więc nie mieszkam w czarnej dziurze. Ale ta karta do modemu nie działa. Wyskakuje albo “Brak usługi” albo “Tylko połączenia alarmowe”, albo “Nie zarejestrowano w sieci” albo jeszcze jakieś kody błędów. Dzwoniłem na infolinię 4 razy i resetowali ustawienia, mówili, że wszystko powinno działać. Nie zadziałało. Zrobiłem duplikat karty. Też nie działa. I co teraz?

Ktoś mądry z infolini radził mi, żebym wszedł na stronę PLAY 24 i popatrzył ustawienia tej karty. Tylko jak ***** mam wejść na stronę internetową bez internetu?!

W tej sytuacji przyjrzał bym się ustawieniu konfiguracji internetu na modemie-może tam jest coś źle ustawione.

Sprawdzałem tę kartę na modemie i na 4 innych telefonach. Na żadnym urządzeniu internet nie działa, ale jeśli włożę inną kartę, to wszystko śmiga.

Pozostaje wizyta w salonie"niech coś zrobią" ich broszka nie twoja.

Myślicie, że jest taka możliwość jak ich poproszę, żeby mi te GB przelali na te 2 karty, na których działa internet?

Byłem wczoraj w salonie. Dała nową kartę i powiedziała, że za pół godziny będzie działać.

A zauważyłem pewną rozbierzność. Po sprawdzeniu stanu konta na 2 działających kartach wyświetla się ok. 36 zł. A na tej 3 karcie co nie działa jest 0,00 zł. Nie wiem czy tak powinno być

O przelaniu transferu to możesz zapomnieć-jest przypisany do karty(numeru) i coś mi się wydaje że jest problem z aktywacją karty lub jakimś błędem.

Zadzwoniłem na infolinię. Jakieś zgłoszenie techniczne zrobiła. Ciekawe co tam wymyślą.

Zgłoszenie rozpatrzone. Powiedzieli mi, że wszystko jest dobrze i nie ma żadnych usterek. Ja jestem w ukrytej kamerze chyba

To może niech zresetują kartę i ponowią uprawnienia-może to w czymś pomoże.

Rozumiem, ze na karcie co telefon to internet z Play tez działa?

Na karcie do telefonu internet działa i to szybko.

Problem rozwiązany. Otóż musiałem dokupić sobie antenę do modemu. Teraz jakiś zasięg jest i działa, ale i tak daleko mu do zasięgu w telefonie. Bardzo dziwna sprawa, bo ta karta z modemu w telefonie nie łapie zasięgu kompletnie. Musiałem wydać 100 zł. Teraz czasami 2 kreski jest w modemie. Nie mam pojęcia dlaczego jest tak, że karta do telefonu ma LTE (5 kresek), a karta do modemu H+ (4 kreski).