Nie działa karta sieciowa [LAN]

Witam!

 

Posiadam laptopa HP DV6 1255ee.

 

Po podłączeniu kabla do gniazda RJ-45 system sygnalizuje, że wykrył kabel, lecz ciągle jest identyfikowanie, mowa tutaj o systemach Windows 7, 8 oraz systemach z rodziny Linux, OpenSuse, Mint. Blaszki w gnieździe wyglądają na całe i zdrowe, a diody obok kabla się świecą…

 

Nie wiem czy to pomoże, ale czasami na karcie Wi-Fi mam bardzo duże skoki, inaczej mówiąc, wysoki PING, w tym też do routera w wysokości 300ms. Nie znam przyczyny tych skoków, router jest sprawny, gdyż inne komputery w tym samym czasie działają normalnie bez przeszkód.

 

Zastanawiam się jak naprawić problem łączności w moim laptopie, czyżby kupno karty na USB dało pozytywny rezultat?

 

Rozumiem, że kabel sieciowy wpinasz przy wyłączonym laptopie.

 

Jak stery OK, często we właściwościach i zaawansowane karty wystarczy zmienić szybkość z auto na 100/10 Mbps Full Duplex.

 

Również w IE sprawdź, czy masz zaptaszone  w Ustawienia sieci lan -  Automatycznie wykryj ustawienia.

Tak jak mówiłeś, ustawiłem to co trzeba.

 

Problem ze sterownikami wydaje mi się, że nie istnieje, gdyż system je widzi bez problemu, a system Windows 8 ma nawet nowszą wersję. Systemy Linux też nie mają z tym problemu.

 

Przepraszam, ale popełniłem mały błąd… Jest “Identyfikowanie”, a później pojawia się “Sieć niezidentyfikowana” gdzie… I teraz mała uwaga: Mam na sztywno ustawione właściwości sieci, tzn. IP, Bramę, DNS’y i Maskę.

 

Dodam, że kabel jest normalnym kablem sieciowym, ale prostym i jest sprawny [tester sieci to potwierdza]. Nie mam kabla krosowanego, ani wtyczek by prosty zmienić na taki, więc nie wiem czy to tylko z routerem tak mam czy też z innymi komputerami.

 

Inne sugestie?

 

No to problem możliwe, że tu, szczególnie z IP? zmień na inne.

Ustawiałem Kolego, automatycznie też było i żadnych efektów. Z pracy wezmę kilka końcówek to sprawdzę połączenie z innym komputerem.

Diagnoza postawiona…

 

Nie wiem czemu ale mam wszystko w BIOS;ie wyczyszczone, wszystkie seriale, id numbery i tak dalej… Wszędzie są same zera, a w MAC też były zera.

To że sobie ustawiłem MAC samemu to jedno, ale jak naprawić resztę?

 

Zaktualizowałbym BIOS, ale jest problem… Zapomniałem, że obudowę zmieniałem w laptopie na inną, z innego modelu, wygląd ten sam, ale lepszy stan, a starą wywaliłem.

 

Programy identyfikujące pokazują, że to tylko HP, reszta UNKNOW.

 

Podaję to co mogę:

 

 

BIOS: HP F.25 07/10/2009

Embedded Controller Firmware Version: 24.62

System BIOS Version: 15.37

Płyta: Quanta 3628

GPU: ATI/AMD Mobility Radeon HD 4650

 

Co to za model?

 

Oraz… Jak nawet będę miał odpowiedni BIOS, to jest duża szansa, że płyta całkowicie padnie przez to, że są obecnie “problemy”?

 

No to ciekawe, aktualizujesz i nie wiesz co?

 

Jest jeszcze dostęp do biosu i napędów?

 

Użyj narzędzi HP:

 

http://h10010.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c02473914

Napisałem Zaktualizowałbym, czyli chciałbym ale nie mogę, a nie że aktualizuję. Aplikacji na Windows nie mogę uruchomić [kij wie co jest, sprawdzałem dwie wersję, 5x i 6x] w trybach i bez, a przy uruchamianiu nie mam tej opcji.

 

Więc zostaje wybranie BIOS’u na sucho…

 

Tak, do BIOSu mogę wejść

 

http://1drv.ms/1fqcvh1

http://1drv.ms/1fqczNP

 

Uruchomiłem narzędzie w inny sposób i takie coś widać… Czyli nic