Nie działa klawiatura gdy chce przejsc do biosu

Witam!

Kupiłem sobie nowy zestaw mysz+klawiatura LOGITECH CORDLESS DESKTOP WAVE + MYSZ LX8.

Wszystko chodzi super, ale jak włączam system i chcę przejść do biosu (wcisniecie DELETE na klawiaturze) to mi nie chodzi.

Na starej klawiaturze to chodzi.

Co z tym jest ? :expressionless:

klawiatura jest na usb ?

jeśli tak to czy masz włączoną w biosie obsługę klawiatury na usb ? (nie które biosy mają taką opcję )

Przełącz na ps/2, nie dołączyli przypadkiem przejściówki?

Tak, klawiature mam na USB.

Jak ta opcja sie nazywa, bo nie wiem czy ją mam włączoną czy nie.

Na wejściu PS/2 nie chodzi ani klawiatura ani myszka.

to było chyba coś usb keyboard support czy coś koło tego

Jeśli masz w miare nowy BIOS to na pewno masz coś takiego w Biosie.

Mam troche starego biosa. Około 6 lat ma :stuck_out_tongue:

Szukać tego jak ma tyle latek?

Raczej nie szukaj bo nie znajdziesz. Pożycz od kogoś na parę minut klawiaturę z PS/2, albo kup w sklepie. Koszt to około 10 zł.

Nic innego z tym nie da sie zrobic ?? :frowning:

możesz kupić nową płytę główną ;]

chyba jasno masz napisane co musisz zrobić ?

Tak, dzięki. Od razu musiałbym kupić większą obudowę bo sie nie zmiesci :stuck_out_tongue:

Pewno zestaw bezprzewodowy. Nie wiem czemu ale spotkałem sie już z motywem, że zestaw bezprzewodowy nie działają mimo konfiguracji supportu klawiatury pod USB :? i to właśnie Logitech był…

Do BIOSU wchodzi się raz na kilka lat (nie no przesadziłem) - trzymaj w szafie działającą klawiaturę, jak będzie potrzeba podłączysz… (chyba najprostsze rozwiązanie)

Ok. Dzięki za wszystko !!

Pozdrawiam.

Też miałem ten problem w starym kompie. Dobrze, że miałem baaaaardzo starą, wysłużoną klawiaturkę i sobie poradziłem. Przejściówka nic nie dawała.

Pożycz od kumpla.