Nie działa klawiatura i myszka po powrocie ze stanu uśpienia

Witam,

Mam pewien problem którego nie miałem w Windowsie 7 (x64). Jeżeli chcę komputer wzbudzić ze stanu uśpienia to mogę to tylko zrobić za pomocą przycisku Power na obudowie. Po tym jak się załaduje ekran blokady to klawiatura w ogóle nie świeci (Razer Lycosa) a myszka świeci ale nie reaguje (Razer Imperator). Nie wiem czy to jest kwestia biosu czy ustawień systemowych, czy może sprzętu. Klawiatura i mysz podpięte są z tyłu obudowy czyli bezpośrednio do płyty głównej (model jak w podpisie). Bios jest aktualny, system Windows 8 Pro x64.

A spróbuj wyłączyć w menedżerze urządzeń, we właściwościach głównego koncentratora usb, w zarządzaniu energią opcję ‘Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia celem oszczędzania energii’.

Niestety, nic to nie dało. Sprawdziłem jeszcze w menadżerze i myszka i klawiatura mają “zaptaszkowane” zezwolenie na wznowienie pracy komputera.

EDIT

W ustawieniach zasilania mam WŁĄCZONE wstrzymanie selektywne USB. Może to być problemem?

U mnie występuje podobny problem i wykorzystałam wskazówkę powyżej dotyczącą wyłączyenia w menedżerze urządzeń, we właściwościach głównego koncentratora usb, w zarządzaniu energią opcję ‘Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia celem oszczędzania energii’.narazie pomogło. ale zobaczymy do końca dnia.Dzięki za pomoc

Teraz komputer wstaje z klawiatury ale dalej nic nie mogę zrobić, bo klawiatura się wyłącza jak się załaduje system, myszka świeci ale nie działa.

http://www.legitreviews.com/images/revi … _Power.jpg

W biosie masz ACPI Suspend Type ustawione na S3(STR) i USB Wake UP from S3 na Enabled?

Też miałem kiedyś taki problem i zmiana tych opcji na wartości podane rozwiązała problem.

W biosie nie mam takich opcji w ogóle. Te nowe biosy, szczególnie z UEFI czy jak to się zwie, są troszkę przebudowane. Legacy USB Support włączony.