Nie działa klawiatura PS/2 w Debianie Lenny

Witam. Wczoraj pobrałem sobie Debiana testing z środowiskiem KDE.

Wszystko było ok.Zainstalowałem system,uruchamiam go a tu …zonk…ustawiłem złą rozdzielczość :mrgreen:

Próbuję przejść do konsoli skrótem CTRL+ALT+F1…

A tu mi nie działa klawiatura…uruchomiłem sobie Debiana w trybie tekstowym,ten drugi na liście z GRUB-a. Prosi mnie o hasło…a tu nie działa nadal klawiatura…Na wszystkich innych systemach działa. Mam 2 klawiatury na PS/2 ,jedna bezprzewodowa, druga z kabelkiem i żadna nie działa na Debianie. Zauważyłem że klawiatura działa dopóki Debian nie prosi o hasło…właściwie to trochę prędzej.Nawet nie idzie uruchomić NumLock’'a. Nie wiem co jest grane. Może mi ktoś pomoże?

Uszkodzenie mechaniczne to to nie jest na pewno. Kernel jaki wybrałem to coś z końcówką i686.

Mój procesor to AMD ATHLON XP 1800+ . Instalowałem w trybie normalnym czyli pseudo graficznym i później w trybie Rescue Mode czyli graficznym…

Co mam z tym zrobić? Proszę o pomoc… :!:

Jeśli działa do logowania to moduły są i jest obsługiwana.

Chce Cie logowac na roota automatycznie? masz logowanie graficzne czy tekstowe?

Spróbuj przez inny system (chroot na partycję debiana) stworzyć nowego usera, przejrzeć jednak jakie ładuje moduły itp))

W razie jakichś problemów pisz.

Nie da rady zalogować bo chce hasło ode mnie. W graficznym nie działają Xy :slight_smile:

W tekstowym chce hasło…

nie wiem co zrobić…wszędzie indziej klawiatura działa

W trybie tekstowym, podczas wpisywania hasła nie widać nawet gwiazdek, więc może klawiatura jednak działa?

Nie działa.Nie idzie się przełączyć nawet do innej konsoli przez ctrl+alt+f1

Nawet nie idzie uruchomić NumLocka i capslocka.

Co w takim razie?

najprawdopodobniej jesteś w tty0 :stuck_out_tongue:

spróbuj alt ctrl f2

na xorg-7.3 jest taki Bug… nie wiem jaką masz wersję

żadna taka kombinacja nie pomaga