Nie działa klawiatura w Asus X551CA

Witam,

znajoma poprosiła mnie o pomoc w naprawie laptopa, w którym klawiatura przestała działać. Powodem był płyn do mycia szyb, którym prysnęła na klawisze w celu ich umycia. 
Z początku litery wybierały się samoistnie, tak jakby ktoś wybierał przypadkowe klawisze. Tak było bez przerwy.

Dzisiaj rozkręciłem laptopa wypiąłem klawiaturę i wpiąłem ją ponownie… problem zniknął częściowo, litery nie wariowały, ale niektóre klawisze nadal nie działają lub następuję powrót do powyższego problemu. Starałem się oczyścić laptopa, zamówiłem również tę klawiaturę:
https://swiatbaterii.pl/pl/klawiatury-do-laptopow-asus/900-klawiatura-do-laptopa-asus-k56-r700-s56-x550.html?type=Klawiatura+do+Asus+X551&gclid=CIavy9Oqk84CFaLNcgodM-UNNg
Niestety po jej podłączeniu działają zaledwie dwa przyciski. Dodam, że aktualizacja BIOSU nie pomogła.
Bardzo proszę o pomoc w imieniu znajomej.

 

Pozdrawiam

jak wepniesz starą klawiaturę i działa więcej klawiszy to oddaj na gwarancję może uszkodzona.

Kurier dostarczy mi nową klawiaturę w najbliższym czasie, może to coś pomoże.

 

Nowa klawiatura zachowuje się tak samo. Oprócz tego, że działają 2 inne klawisze, a reszta nic…
Ma ktoś może jakiekolwiek pomysły?