Nie działa klawiatura w BIOSIE

(imzwrocik) #1

Witam mam laptop’a gdzie nie działa klawiatura laptopowa i mam podpiętą klawiaturę pod USB i nie wiem dlaczego nie działają mi przyciski w BIOSIE, robiłem formata i tylko BIOS mi się włącza po odpaleniu laptopa? Co mam robić

(krystian3w) #2

Klawiatura powinna działać, jak reinstalowałeś system, podaj model laptopa.

(imzwrocik) #3

Jest to laptop samsung NP350v5c, i nie działa klawiatura USB. Możliwe, że dałem przywrócenie do domyślnych ustawień biosu

(krystian3w) #4

Sprawdzałeś ją na każdym porcie USB?

(imzwrocik) #5

Tak

(krystian3w) #6

A wbudowana jest uszkodzona (a przynajmniej klawisze F1-F12, DEL, Strzałki)?

Możliwość wymiany wbudowanej klawiatury jakby była dostępna do kupienia:

(imzwrocik) #7

Nie chcę naprawiać klawiatury tego laptopa tylko zbootować sobie komputer, tylko że po włączeniu włącza się bios a mam windows’a na pendrive

(krystian3w) #8

Jak po restarcie biosu resetuje się opcja wykrywania klawiatury USB to raczej nie przejdziemy dalej.

(imzwrocik) #9

Tzn ta klawiatura była zalana, i informatyk powiedział mi że nie da rady ją naprawić

(krystian3w) #10

Być może nie wiedział jak (albo już nie było jak zamówić klawiatury i za drogie wersje w których się inny podzespół zepsuł i ktoś sprzedaje np. jako złom), bo trzeba go całego od dołu otworzyć.

albo zalało się tyle że nawet nowa po sprawdzeniu nie działa (wymiana podłączenia na klawiaturę np. wymagana).

(imzwrocik) #11

Czyli laptop do wyrzucenia?

(ak6) #12

Może jednak warto jeszcze zainwestować te cztery dyszki?
https://allegro.pl/listing?string=samsung%20NP350v5c%20klawiatura&order=p&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-5-1003
To nie jest jeszcze taki stary laptop.

Wiele wskazuje na to, że nie ruszysz dalej na klawiaturze USB, jak słusznie zauważył @krystian3w