Nie działa klawiatura w BIOSIE

Witam mam laptop’a gdzie nie działa klawiatura laptopowa i mam podpiętą klawiaturę pod USB i nie wiem dlaczego nie działają mi przyciski w BIOSIE, robiłem formata i tylko BIOS mi się włącza po odpaleniu laptopa? Co mam robić

1 polubienie

Klawiatura powinna działać, jak reinstalowałeś system, podaj model laptopa.

Jest to laptop samsung NP350v5c, i nie działa klawiatura USB. Możliwe, że dałem przywrócenie do domyślnych ustawień biosu

Sprawdzałeś ją na każdym porcie USB?

Tak

A wbudowana jest uszkodzona (a przynajmniej klawisze F1-F12, DEL, Strzałki)?

Możliwość wymiany wbudowanej klawiatury jakby była dostępna do kupienia:

Nie chcę naprawiać klawiatury tego laptopa tylko zbootować sobie komputer, tylko że po włączeniu włącza się bios a mam windows’a na pendrive

Jak po restarcie biosu resetuje się opcja wykrywania klawiatury USB to raczej nie przejdziemy dalej.

Tzn ta klawiatura była zalana, i informatyk powiedział mi że nie da rady ją naprawić

1 polubienie

Być może nie wiedział jak (albo już nie było jak zamówić klawiatury i za drogie wersje w których się inny podzespół zepsuł i ktoś sprzedaje np. jako złom), bo trzeba go całego od dołu otworzyć.


albo zalało się tyle że nawet nowa po sprawdzeniu nie działa (wymiana podłączenia na klawiaturę np. wymagana).

Czyli laptop do wyrzucenia?

Może jednak warto jeszcze zainwestować te cztery dyszki?
https://allegro.pl/listing?string=samsung%20NP350v5c%20klawiatura&order=p&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-5-1003
To nie jest jeszcze taki stary laptop.

Wiele wskazuje na to, że nie ruszysz dalej na klawiaturze USB, jak słusznie zauważył @krystian3w

1 polubienie