Nie działa klawiatura w BIOSie

Dzień dobry
Dzisiaj zmieniłem coś w biosie i przy zresetowaniu ustawień biosa zworką i baterią nie działa klawiatura nie reaguje przyciski

1 polubienie

Odłącz kabel sieciowy od prądu, ponownie wyzeruj BIOS tylko zworką, z powrotem podłącz wszystko jak należy i uruchom komputer, od razu zatrzymując start klikaniem w klawisz DELETE. Najlepiej jakbyś pokazał tutaj obrazek, jaki się pojawi po klikaniu na DELETE.

Niestety nic nie pomogło klawiatura dalej nie działa po mimo zresetowanego biosu

Jaka płyta główna?

Msi B75MA-P45

A to okno, które tu pokazujesz, samo się pokazało na starcie czy użyłeś jakiegoś klawisza?

Zresetowałem bios zworką i pokazuje taki ekran. Niestety klawiatura nie działa żebym mógł kliknąć jakikolwiek przycisk

Czyli nie ma reakcji przy kliknięciu w klawisz F1?

Klawiatura i myszka jest na USB?

Tak

Niestety nie, w biosie chyba wyłączyłem Porty USB

Zerowanie BIOSu przywraca ustawienia firmowe. Dlatego to Ci polecałem.
Nie mam pomysłu, poza wymianą klawiatury lub przełożeniem kabla klawiatury do innego gniazda USB, najlepiej USB 2.0, czyli nie niebieskie.

Przekładałem klawiaturę do innych gniazd. Spróbuję z inną klawiaturą ale myszka jak i klawiatura nie działają więc podejrzewam że w biosie wyłączyłem porty

Pożycz od kolegi przejściówkę USB <-> PS2. Podłącz przez to klawiaturę. Jak uruchomisz to ustaw w BIOS/UEFI opcję USB Legacy [Enabled].

Dobrze spróbuję

Poprawiłem jeden z moich postów wyżej. Otóż, aby wejść do BIOSu w tej płycie głównej (Msi B75MA-P45) trzeba klikać w klawisz DELETE a nie F2 podczas startu komputera. Może o to chodzi?

Niestety nie klawisz delete nie działa bo klawiatura nie jest odbierana przez płytę główną. Udało mi się pożyczyć przejściówkę jutro sprawdzę i zmienię w biosie ustawiania żeby klawiatura działała