Nie działa klawiatura w HP Pavilion dw6000

(Groby12) #1

Hej, wiem że problem z klawiaturami był poruszany, ale nie było tam takiej sytuacji jak u mnie. Otóż po czyszczeniu klawiatury (na wyłączonym kompie) i włączeniu komputera najpierw rozległy się liczne pisk (pewnie przeciążyłem bufor klawiatury) a następnie klawiatura odmówiła posłuszeństwa. I teraz pytanie czy w takim razie czeka mnie naprawa czy można to jakoś nieinwazyjnie naprawić? Od razu zaznaczę, że moja znajomość w tych klimatach jest bardzo ograniczona. Żadne bajery typu Fn+F12 nie działają, bo (jak to głupio brzmi) klawiatura nie działa. Panel dotykowy i touchpad działają normalnie, działa tez podłączona pod USB klawiaturka.

(Veers) #2

To czyszczenie - odbywało się z użyciem jakichś płynów ? (jeśli tak - to trzeba było poczekać z uruchomieniem aż wszelkie resztki odparują).

Teraz zasadniczo możesz zrobić tylko to samo - odczekać, upewniając się jednocześnie czy przypadkiem kilka klawiszy nie znajduje się w pozycji "wciśnięty". Jeśli powyższe nie pomoże - to obawiam się że czeka cię serwis i wymiana klawiatury.

(Agatonster) #3

groby12 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Groby12) #4

Nie, tylko wilgotną ścierką przejechałem po klawiszach bo były zakurzone i tyle.

(Veers) #5

Więc sprawdź dokladnie czy któryś z klawiszy (albo nawet kilka) nie zablokowalo sie.

(Groby12) #6

Nie, żadne przyciski nie były wciśnięte. Wczoraj część klawiatury zaczęła działać, a dzisiaj już jest sprawna w całości. Nic nie robiłem co mogłoby ją naprawić, więc widocznie trzeba było odczekać.