Nie działa klawiatura w laptopie

Witam, od razu powiem że zgodnie z nickiem nie znam na laptopach a jak korzystam jestem bardzo ostrożna bo boje się złapać wirusa.
Od 2 dni nie działają mi niektóre klawisze w laptopie marki Acer: 1,3,5,0 literki : o,i oraz Backspace i lewy shift. Gdy rano korzystałam z laptopa wszystko działało w nim bez problemów, wyłączyłam go normalnie ale gdy włączyłam go po południu klawisze po prostu nie działały, w systemie pisze że urządzenie działa poprawnie. Nie zalałam laptopa ani nikt inny go nie używał. W czym może tkwić problem?

Pobierz z sieci obraz ISO LiveCD Linux UBUNTU. Uruchom z niego komputer. Jeżeli klawiatura nie będzie działała poprawnie, to będziesz już wiedziała, że jest uszkodzona fizycznie (albo złącze odpowiadające za jej działanie, które jest na płycie głównej). Jeżeli klawiatura będzie działała poprawnie, to znaczy, że błąd związany jest z obecną konfiguracją systemu (coś mogło Ci się przestawić, ewentualnie zainstalować jakiś szkodnik).

Możesz też podpiąć do komputera klawiaturę na kablu i sprawdzić, czy normalnie możesz wbijać znaki. To przybliży Cię do odpowiedzi, ale nie da 100% pewności.