Nie działa klucz produktu w wersji 64bit


(rajcaa) #1

Posiadam laptopa DELL Studio 1555. Procek to Pentium T4200 - zgodnie ze stroną intela i innymi źródłami jest 64bitowy. Z tej racji chciałem zmienić istniejącą instalację Win8 32 na 64 bit. Mam klucz, jednak przy wpisywaniu pojawia się komunikat:

“This product key didn’t work. Please check it and try again, or try a different key.”

Pomyślałem, że źle spisałem klucz z Dreamspark. Spróbowałem wpisać klucz mojej dziewczyny - u niej instalacja 64bitowego systemu z tej samej płyty przeszła bez problemu - pojawił się ten sam komunikat.

Pamięci ram zalecanej dla 64bit mam akurat - 2 giga (chciałem za jakiś czas wymienić to na 2x2). Taki problem jak widziałem w google istnieje, ale nie do końca jestem w stanie rozszyfrować przyczynę i rozwiązanie.


#2

Sorki, ale trochę mnie rozbawiłeś :smiley:

Co ma procesor do Windowsa?

Kupując laptopa MUSISZ zwrócić uwagę czy kupujesz sprzęt z preinstalowanym Windows 32-bit, czy 64-bit

Jak już kupisz taki sprzęt (z np. 32-bit) to amen -> nie zmienisz już istniejącej wersji

Aby zmienić Windows 32-bit na 64-bit musisz kupić licencję na Windows 64-bit

Widać Twoja dziewczyna ma klucz do zakupionej wersji Windows 64-bit, i dlatego instalacja przebiegła w Jej przypadku pomyślnie


(Zord) #3

Aragorn77 nie ma czegoś takiego jak klucz do 32 czy 64 bitowej wersji klucz działa bez względu na to czy system jest 32 czy 64 bitowy

Co do kluczy z Dreamspark są one problematyczne kiedyś miałem do wersji serwerowych i można nim było aktywować system 1 raz potem już trzeba się było z nimi kontaktować bo klucz po prostu przestawał działać


(MrBeckham666) #4

@zord dobrze mówi miałem taki sam problem. a Aragon mówi nie do końca prawde;] niestety.


(rajcaa) #5

Aragorn, mam dostęp do windowsa z dreamspark. Mogę sobie instalować co mi się podoba (tym sposobem zmieniłem preinstalowaną Vistę na Win 7). Mam klucze do 32 i 64 bit tak jakbym fizycznie zakupił system. Stąd owszem, procesor ma do Windowsa tyle co obsługa architektury.

@zord - sprawa jest o tyle ciekawa, że Dreamspark generuje inny klucz dla pobrania 32 bit, a inny dla 64. Ten z 64 nie był jeszcze nigdy używany.

Z resztą, 7 z dreamspark reinstalowałem kilka razy bez problemu. Ludzie na technecie pisali między innymi o tym, że ten błąd pojawia się przy niewystarczającej ilości pamięci - no ale tej mam akurat. Więcej nie ogarnąłem :wink:


(Zord) #6

@rajcaa ty masz inne konto niż ja u mnie były tylko serwery i jakieś oprogramowanie do wszystkiego po 1 kluczu


(rajcaa) #7

Nie wiem jak będzie teraz, ale poprzednio generowało inny klucz dla wersji PL i EN. Całkiem dobrze, jeśli ma się więcej niż jedną maszynę.

Zawsze wszystkie klucze działały, teraz taki zonk…


(mateusz6639) #8

Prawdopodobnie to wina obrazu płyty. Pobierz go jeszcze raz. Ja tak miałem.


(szymon021990) #9

Klucze nie mają podziału na języki. Wygenerowany dla wersji EN działa na PL, sprawdzałem u siebie (tylko musi się zgadzać wersja 32/64 bit).


(system) #10

Tak było tylko z Vistą że można było sobie dowolnie wersję zmieniać. Z Windows 7 i Windows 8 to nie przejdzie


(rajcaa) #11

Kiedy jeszcze starałem się o “nową” 7mkę to miałem możliwość pozyskania dwóch odrębnych kluczy w zależności od języka - co nie zmienia faktu, że działałby z innym językiem, to prawda. No, ale to było już dość dawno :wink:

Tymczasem ściągam obraz ponownie, sprawdzę czy się uda.

Pobrałem obraz od nowa, sprawdziłem sumy kontrolne, nagrałem na 3x - błąd nadal występuje :wink:


#12

MrBeckham666

Dlaczego niestety? :slight_smile:

Pomyliłem się, fakt -> przepraszam

Ale w tym przypadku na korzyść pytającego, więc chyba należy się cieszyć z mojej pomyłki :smiley: