Nie działa komenda ipconfig

Mam taki problem jak w temacie, wczoraj jeszcze działała a dzisiaj już nie chce :o . Screen z problemem:

screenfp3.jpg

Co mam z tym zrobić :?:

Skopiuj z płyty instalacyjnej plik ipconfig.exe

I do jakiego katalogu mam go skopiować? system32?

Dokładnie tak :wink:

Mam jeszcze jeden problem a właściwie cały komplet problemów: teraz zorientowałem się że nie działa żadna wpisywana przeze mnie komenda np. help, ? systeminfo itd. Po dodaniu tego pliku do system32 też nic się nie naprawiło dalej nie moge używać komend. Co mam w takiej sytuacji zrobić?

Wpisz

echo %PATH%

może się wyczyściła zmienna środowiskowa PATH i system nie wie gdzie szukać jakichkolwiek komend?

Po wpisaniu tego polecenia pojawią się jakie katalogi zawierają programy które możęsz wpisywać w wierszu poleceń “ot tak”, bez podawania katalogu.

Eh to dziwne pokazało mi dwa katalogi: D:\Diskeeper i C:\Program Files\Teleca Shared. Ten pierwszy jest pusty (tzn był bo to resztki po Diskeeperze i już go usunąłem) a ten drugi nie istnieje i nigdy nie istniał :confused: To może być robota wirusa?

btw. jak moge przywrócic domyślne katalogi :?:

Prawym na “Mój komputer” -> Właściwości -> Zakładka zaawansowane -> Przycisk “Zmienne środowiskowe” -> wyszukaj w zmiennych systemowych “Path” -> Edytuj -> wpisz:

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem

I powinno śmigać. Z czego tego ostatniego katalogu nie jestem pewny czy jest w XP, sam używam Visty.

Wymagane prawa administratora.

działa bez końcówki “Wbem”. Problem rozwiązany.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam