Nie działa komenda kopiuj-wklej

win7 x64 nie działa komenda kopiuj-wklej, nie można tym samym przesuwać żadnego pliku, dlaczego ?

a spod myszy , przyciągnij - upuść?

również nie działa

Przeskanuj komputer programem Dr.WEB CureIt!.

a skróty klawiszowe? tzn kopui ctrl+c, a potem w inne miejsce ctrl+v też nie działa?

dao , sprawdź http://img852.imageshack.us/i/beztytuu2ur.jpg/ czy masz zaznaczone

  • a jazeli działało a nie działa to moze warto przywrucić system do czasu jeszcze sprzed tej awarji

sorka że tak napisze ale trochę to denerwujące

@mareksolak wiesz w ogóle o czym ty piszesz ? czytałeś przynajmniej post autora tematu ? twój screen tyczy się opcji “przeciągnij upuść” w obrębie menu start.

@dao

  1. Czy taki sam jest problem np przy kopiowaniu tekstu ?

  2. Czy jest zainstalowany jakiś antywirus firewall ?

  3. Spróbuj odpalić system w trybie awaryjnym i sprawdzić czy działają te opcje.

  4. Spróbuj zainstalować jakiś program od obsługi schowka, jak masz zainstalowanego MS Worda to najpierw w nim sprawdź kopiowanie.

1.MS Word działa funkcja kopiowania tekstu tzn. można coś w innym pliku skopiować i wkleić do worda

  1. skanowałem różnymi antywirami i anty anty ale nic nie znalazły dr. web też nie pomógł

  2. przywrócenie nie jest możliwe ponieważ ostatni widoczny punkt przywracania jest z chwili gdy problem już występował

4.antywirus jest

  1. skróty klawiszowe nie działają również ctrl+C i ctrl+V

  2. przeciąganie i upuszczanie też nie działa stosowny wpis w panelu stosowania jest zaznaczony

a co na piernik do wiatraka? nawet nie wiesz o czy piszesz

nawet komentaz jest zbędny

Macie jakiś pomysł jak to naprawić ? Kopiuj wklej nie działa w obszarze systemu i dotyczy każdego z 3 dysków zainstalowanych w komputerze oraz urządzeń zewnętrzynych np. pendriva.

Myślę o reinstalacji systemu ale nie wiem jak przenieść dane, niestety na dysku systemowym mam sporo ważnych plików.

  • A może to nie system tylko jedynie profil , sprawdź na innym końcie

-reinstal też jest mozliwy tylo pamiętaj żeby przy instalacji nowego systemu zachować dotychczasowe pliki (też jest taka możliwość)

Czy przy reinstalu pozostaną wszystkie pliki szczególnie zależy mi na dokumentach word, a czy jest jakiś sposób żeby je przenieść na inny nośnik ? Może ktoś ma jakiś pomysł ?

w zasadzie jest to możliwe

> po wczytaniu sterowników w pewnym momęcie instalator zapyta o formatowanie i jak sie nie myle to powinna być opcja zainstaluj nowy system > pozostaw pliki bez zmian

oczywiście wymaga to ostrożności i najlepiej jakby w tym temacie jeszcze ktos sie wypowiedział

A to ma piernik do wiatraka że system jest wtedy odpalony z minimalną ilością programów, jeśli to wirus i z tym raczej i tak sobie da radę ale sprawdzić można nie jest to inwazyjne.

przed instalacją wykonaj polecenie

sfc /Scannow

Musisz się zalogować do konta administratora, potrzebna będzie ci nośnik z systemem operacyjnym a operacja sprawdzi ci poprawność plików systemowych.