Nie działa laptop po próbie zmiany wielkości partycji

witam

kupiłem laptopa hp 320 gb dysk, ale wszystko na jednej partycji. Jako iż Partition Magic nie chce działać pod Vistą, zainstalowałem Partition Manager 9. Wszystko było fajnie, ustawiłem zmianę wielkości partycji, komputer się zresetował i zaczął zmieniać wielkość. niestety pod koniec procesu przenoszenia się zawiesił. po restarcie nie chce się uruchomić. za bardzo się nie znam, ale chyba nie widzi dysku. najgorsze jest to, iż nie mam płyt hp recovery, była do tego oddzielna partycja, a płyt jeszcze nie nagrałem.

proszę o pomoc czy da się jakoś wrócić do ustawień pierwotnych, jak i czym to zrobić.

z góry dziękuje

po 1

Przywrócić się da popatrz w instrukcji jak uruchomić reinstalacje z dysku rekovery , PAMIĘTAJ w wypadku HP zrobisz to tylko raz później będziesz musiał się trochę napocić aby przysłali Ci płytki z HP, nie wiem dlaczego ale HP tak to zrobiło że musisz zrobić płytki i jest to napisane w instrukcji, Po reinstalacji w jakiś sposób rekovery się blokuje :frowning: niestety

po 2

Vista ma w sobie narzędzie do partycjonowana i zarządzania dyskami nie wiem po co instalowałeś inne [-X

po 3

komputer się zresetował i zaczął zmieniać wielkość. niestety pod koniec procesu przenoszenia się zawiesił. po restarcie nie chce się uruchomić

NIE zawiesił się tylko pracował a ty go popsułeś tym że go wyłączyłeś :twisted: po 4

za bardzo się nie znam

To pytasz tych co wiedzą i czytasz instrukcję

Skontaktuj się z serwisem HP: (022) 566 60 00 lub 801 800 235 w sprawie płytek rekovery

*edit

Aby uruchomić reinstalacje systemu w czasie gdy na monitorze jest logo HP wciskasz F2 lub F11 pokombinuj nie da rady z tymi to testuj inne powodzenia jak coś to pisz w temacie

dziękuje za szybko odpowiedź

to, że vista ma w sobie narzędzie do zmiany wielkości partycji dowiedziałem się, niestety po fakcie.

myślę, że program się zawiesił, bo wskaźnik czasu i postępu stały w miejscu przez jakąś godzinę.

przy uruchamianiu kompa widziałem f11 jako skrót to recovery lecz niestety gdy to wciskam to nadal nic się nie włącza. jest komunikat aby włożyć cd recovery lub w inny sposób uruchomić recovery.

W takim razie co ci zaproponować dzwoń do HP niech ci płytki przyślą tylko to potrwa trochę, jeśli chcesz lapka uruchomić wcześniej pożycz od kogoś płytkę z vistą i zainstaluj ze swoim kluczem (musisz wybrać wersję systemu taką jaką miałeś) sterowniki ze strony HP http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/manu … 3〈=pl&

Na stronie HP znalazłem odnośnik do strony gdzie można online zamówić płytki ale jest jeden problem niema po polsku :o https://www.best2serve.com/sales/declar … g=pl&cc=pl