Nie działa laptop

Nie uruchamia sie latpop po nalozeniu nowej pasty. trochę mi wyszla pod plyte głowna i nwn co robić.

Paste dalem na cpu i gpu ale umyłem i nadal nie działa.

Laptop to predator helios 300

To już umyte jest?
Czy użyłeś ulubionej pasty srebrzanki?

To co umiałem umyć to zrobiłem.
A pasta to AG Silver

To co widzę na zdjęciu, nie jest umyte (GPU i pamięci)

To nie jest umyte, oddaj do serwisu, skoro sam nie potrafisz, bo skończy się kosztowną naprawą.

W takiej sytuacji należy zaopatrzyć się w detergent np. ludwika zielonego, gorącą wodę, miękką szczotkę, i leje się po płycie, pod wodę i szoruje solidnie wszystko do czysta.
Potem izopropanol, i przepłukuje nim dokładnie luty, wlewając solidnie pod pamięci i układy scalone.
Potem na 2-3 godzinki na matę grzewczą tak ok 140-150 stopni C, a w domowych warunkach na noc na kaloryfer i można próbować składać do kupy.

W serwisie w granicach 280-400zł koszt takiej usługi.

A na przyszłość sugeruję nie robić samemu konserwacji, szkoda sprzętu, albo przynajmniej korzystać z białych past, ceramicznych.

Tylko jak moge umyć?

Porządnie ściereczką nasączoną alkoholem izopropylowym.

Teraz wszystko umyłem ale latpop nie działa wgl nic jeszcze nawet nie ma niebiejskiej dioty a byla

Może popłynęła do kanalizacji…

Oddaj do serwisu zanim narobisz większego bigosu. Użyłeś pasty AG Silver z dodatkiem związków srebra, która z tego co pamiętam potrafi przewodzić prąd i zapewne doszło do zwarcia na elementach płyty głównej. Prawidłowe jej umycie może problem rozwiązać ale może być także konieczna wymiana jakichś elementów elektronicznych. Swoją drogą kupiłem kiedyś do testów pastę AG Extreme i powiem tak, temperatury po nałożeniu tej pasty były niemal takie same jak w przypadku braku jakiejkolwiek pasty. Zwykła Pactum PT-1/PT-2 od SilentiumPC była o wiele lepsza od tego wynalazku.

@wasabi1084 rozumiem, że sam korzystasz z takiej maty? Podasz przykład takiego gotowego rozwiązania?

@krystian3w you made my day :joy:

1 polubienie

Silikonowa mata grzewcza 240V - jest tego ile tylko chcemy. Ale są dosyć drogie.
Rozwiązaniem ekonomicznym i o wiele tańszym jest grill ZELMER ZGE0800B, plus kawałek silikonu. Można też wykorzystywać podgrzewacze do PCB.

Wykorzystuje wszystkie te metody, w zależności od punktu, rodzaju naprawy czy wolnego miejsca, i wszystkie sprawdzają się ok. Grill jest najtańszy i od biedy, dla amatora nada się jako podgrzewacz do lutowania. Podgrzewacze PCB są droższe i mają sens w profesjonalnej pracy i przy pracach na płytach PCB. np. taki

Może zwarcie :laughing:
Przykład z Allegro :
" AG Silver to pasta termoprzewodząca została wzbogacona o związki srebra wpływające na wzrost poziomu przewodności cieplnej."