Nie działa lightscribe w lg GSA-H50L

Hej

Mam nagrywarkę LG GSA-H50L, lecz nie dostałem do niej żadnej płytki. Kiedy zrobię okładkę w Nero Cover Designer (mam zainstalowany program Lightscribe od HP) i dam “Drukuj okładkę LightSrice” z menu plik (piszę z pamięci) to wypala okładka, najpierw pasek postępu skacze do 40 %, potem do 100%, zakończono powodzeniem, (to trwa pare sekund) i wyjeżdża czyściutka płyta :slight_smile:

Czy macie jakieś sterowniki, czy inne rozwiązanie tego problemu?

Spróbuj zainstalować to.

Mam najnowszą wersję Lightscribe’a (właśnie tą) więc nie w tym problem chyba.

A może poprostu z laserem coś się stało i nie wypala. Podłącz jak możesz inną nagryware z LS i zobacz.

Nagrywarka nowiutka :slight_smile: Prawdopodobnie potrzebuje sterów lub jakiegoś oprogramowania, a na razie nie mam możliwości podłączenia innej nagr.

możesz sprobować też opcji “Format” :slight_smile: mi pomogło przy tym modelu nagrywarki. Ale możesz spróbować także:

Odinstaluj wszystkie aplikacje do nagrywania łącznie z sterownikami LS i spróbuj to przeinstalować odinstaluj też to HP bo mi ono tutaj nie pasuje :slight_smile:

A gdzie jest (jaki program etc) ta opcja “Format”?

A to oprogramowanie od HP obsługuje LGki i Nero. Musi być :slight_smile:

minox chodziło chyba o format (czyszczenie dysku i instalacja Windy).

czy chodziło ci o format dysku? Nie za bardzo mi sie to uśmiecha…

Skoro nagrywarka to “nówka” to w czym problem. Do serwisu, póki gwarancja :smiley:

Raczej wolałbym jakieś inne rozwiązanie… np. jakby ktoś wrzucił stery od tej karty :smiley:

“stery” to ja Ci wrzuciłem i nie działają i pewnie nie będą działać. Oddaj ją lepiej na gware, bo cuś z nią nie tak.

Czyli bez gwary się nie obejdzie? To trudno, muszę wytrzymać bez tego LS’a

Tak. Musisz albo do serwisu jakiegoś oddać i zapłacić, ale lepiej by było i taniej kupić nową.

Heh, dzięki wszystkim, reboot pomógł :slight_smile: