Nie działa LPM, nie można odpalać programów - ubuntu 10.10

Witam. Niestety zaktualizowałem ubuntu z 04 do 10 i juz są problemy. Nie mogę nic robić lewym przyciskiem myszy, prawy czasami działa :frowning: Gdy klawiaturą jeżdżę myszką to też nie działa LPM. :(:(:frowning: Wie ktoś co z tym zrobić? Nie mogę odpalic żadnego programu bo nawet menu “start” nie działa :frowning: :frowning:

Edit: Próbowałem juz

xinput --list

wypisuje mi wtedy 2 myszki a4tech, jedna ma id=8 a druga 9

xinput set-int-prop 9 “Device Enabled” 8 0 - Znika kursor, ale klawiatura działa

xinput set-int-prop 8 “Device Enabled” 8 0 - Nic sie nie zmienia- LPM nie działa, ale jest jakby cały czas wciśnięty enter. :frowning:

Próbowałem też

sudo rmmod usbhid albo modprobe usbhid i po obydwu nie działa ani mysz ani klawiatura :frowning:

Help

Dodane 19.10.2010 (Wt) 20:06

To może chociaż powie ktoś jak wrócić do 10.04? Płytkę z 10.04 mam. Wystarczy jeszcze raz zainstalować?

Jesteś pewny że to nie problem sprzętowy? Może sprawdź myszkę pod Windowsem ale jakimś live cd (może być 10.04 ubuntu). Jeżeli chodzi do powrotu do 10.04, jeżeli format ci nie przeszkadza to wystarczy zainstalować system z płytki 10.04.

na windowsie myszka działa bez problemu

Dodane 19.10.2010 (Wt) 20:24

To jakbym zainstalował 10.04 z płytki bez formatowania /home to by wszystko wróciło do normy tyle że bym musiał instalować programy?

a widzisz mówiłem że tak bedzie,na drugi raz posłuchaj wujka dobra rada,sciagnij obraz 10.10 i na czysto zainstaluj albo jak wolisz zostań na 10.4 tak będzie lepiej

a nie da się czegoś zrobić z tą myszką?

I może dałoby się zrobić jakąś listę obecnych programów a po reinstalacji systemu móc wszystkie programy z tej listy zainstalować?

tak tylko programy ,ustawienia zostają także nic nie stracisz,wygląd bedzie taki sam,ustawienia programów też,wracaj na 10.4 tak będzie lepiej

Dodane 19.10.2010 (Wt) 20:35

zrób sobie liste tych programów i porostu je zainstaluj po zainstalowaniu systemu

heh, tu jest mały problem, bo tych programów troszke :lol: jest i będzie to z deka długa lista, ale skoro nie da się tak jak pisałem to trudno

Jeśli chcesz robić listę zainstalowanych programów, to

dpkg -l > lista_programów.txt

i masz listę :slight_smile:

Pozdrawiam!

A czy da się potem z tej listy zainstalować wszystkie programy jakimś poleceniem?

Oczywiście, że się da ale w takim wypadku trzeba przefiltrować listę pakietów, więc tamte polecenie zamień na takie:

dpkg -l | awk '{print $2}' > apps_list.txt

Awk ma za zadanie wyświetlić tylko listę plików, gdyż dpkg wyświetla jeszcze dodatkowe informacje. Żeby zainstalować wszystko z listy, tak jak o to pytasz, to wykonujesz takie polecenie:

sudo apt-get install $(cat apps_list.txt)

Pozdrawiam!