Nie działa menu Start i przypięte systemowe apk. Problemem modem USB

Mam problem z menu Start i przypiętymi systemowymi programami. Nie otwiera się Menu ani systemowe aplikacje i skróty, inne otwierają się z opóźnieniem. Problem najprawdopodobniej jest modem USB Huawei E3372 hilink przez który łącze się z netem. Pominę już to co z nim przechodziłem po aktualizacji Creators Update ale z tym problem co jest teraz nie potrafię sobie poradzić. Jeśli modem nie startuje ze systemem, czyli nie jest wpięty to nie ma problemu, problem jest wtedy gdy jest wpięty w port przez cały czas, łączy się się z internetem już na poziomie startu systemu. Nie chcę za każdym razy go wyjmować i wkładać do portu USB bo go w końcu uszkodzę.
Na kompie zapora comodo i antywirus, pozostałe funkcje CIS wyłączone. Windows zmodyfikowany, wyłączone zbędne usługi systemowe, na pokładzie O&O ShutUp10
Część systemowych procesów odcięta od neta, komp zmodyfikowany pod kątem prywatności. Podaje te szczegóły bo może w nich gdzieś tkwi problem.

1 polubienie

Może komuś się przyda to info ale rozwiązałem problem. Problemem był wyłączony "NetBios przez przez TCP/IP to on powodował błąd w menu start. Musi być włączony w właściwościach połączenia jak i w usługach.
Swoją stroną dziwne co on ma wspólnego z menu start.