Nie działa mi internet

Mam łącze radiowe, zainstalowane sterowniki do karty sieciowej, do karty radiowej (PLANET (WL-U356A) USB 54Mbps 802.11g) i wszystko POWINNO być ok ale nie mam internetu. Kiedy dzwonie do firmy to mowią ze nie mój komputer nie łączy sie z ich serwerem. W czym może być problem? A może trzeba zmienić położenie anteny na dachu? :slight_smile:

Z anteną lepiej nic nie rób niech oni ustawiają.

internetu nie masz, a połączenie z ich AP masz? Jeśli tak to sprawdź czy masz dobrze wypełniony protokół TCP/IP, szczególnie DNS-y.

IP wykrywa, a DNS-ów nie. Co to jest AP?

AP to punkt dostepowy dostawcy, wpisz dnsy bez tego nie będzie wyświetlać stron, chyba, że będziesz pisać adresy IP serwerów.

na 2 komputerkach w prawym dolnym rogu ekranu jest X albo czasem sie pojawia trójkąt z komunikatem o ograniczonej łączności więc raczej połączenia z AP nie mam, a na dodatek sami mówią ze sie z nimi nie łącze. Skąd mam wziąć DNS-y zeby je wpisac? Co jeszcze moze nie działać, a moze nalezy ustawić z poziomu biosu? Czy to moja wina czy firmy która zakładała internet?

Polaczenia sieciowe wlasciwosci kliknij

wyswietli ci sie polaczenie sieci bezprzewodowej kliknij na to

ogolne pojawi ci sie polacz uzywajac… w te miejsce musisz z konfigurowac karte radiowa

pozniej wchodzisz w protokol internetowy TCP/IP

wlasciwosci tego protokolu klikasz i zaznacz uzyj nstepujacego adresu IP tu musisz wpisac swoje IP masz to w umowie u dostawcy

pozniej masz maske podsieci tu moze byc cokolwiek wpisane

bramka domyslna tu masz dane w umowie

nizej jest uzyj nastepujacych adresow serwerow DNS zaznacz to

nizej masz preferowany serwer dns wpisz 212.85.112.32

alternatywny serwer dns wpisz 193.110.121.20

pozniej ok kompa powinna sie reset i odpalic ponownie.

Jak zrobisz to daj znac jakie wyniki gg 57 55 372

jeżeli nie masz w ogóle połączenia to antenę wyceluj w ich antenę bazową, albo kup antenę o mocniejszym zysku - warunek: anteny muszą się widzieć optycznie, żadnych drzew, budynków itp. po drodze, nie napisaleś jak daleko mieszkasz od anteny dostawcy, jaką masz antenę.

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 20:34

co do dns-ów, zależą one od dostawcy, często pierwszy jest taki jak IP bramy, a drugi z tepsy.

Przeciez to zadanie monterów providera. Jak ci tego nie zrobią, to powiedz im papa i zmień dostawcę netu, najlepiej drogą kablową.

umiesz ustawiac internet radiowy po formacie?? bo ja mialem radiowke i umiem wiec jak co to sie odezwij :smiley:

LORD+++VADER wszystko jest wpisane tak jak pisałeś ale nadal nie mam internetu :frowning:

Już kompletnie nie mam pomysłu co może byc jeszcze nie tak :frowning:

LORD+++VADER napisał:

, cokolwiek tzn. co?.

elikgtsport wpisz IP od dostawcy, chyba że masz automatyczne uzyskiwanie IP to inna sprawa, jako maska podsieci najczęściej używana jest; 255.255.255.0 lub 255.255.0.0 zależnie jakiej klasy jest adres IP - pole to powinno się wypełnić automatycznie ale czasem trzeba zmienić na maskę dostawcy. Dnsy - adres pierwszego jest często adresem bramy domyślnej, drugi z tepsy lub brak / 194.204.152.31 i 194.204.159.1 /. Brama domyślna to najczęściej 192.168.0.1 lub 192.168.1.1. To co napisałem jest najczęściej ale radzę Ci się zwrócić do dostawcy po szczegółową konfigurację.