Nie dziala mi klawiatura

co mamz robnic jesli nie dziala mi klawiarura? wogole jej komp nie odczytuje jeszcze kilka godz wczesniej dzialala a teraz strzelila focha i nie cche nawet zadzaialac enter :frowning: co mam zrobic? dajac na panel sterowania - system- sprzet- menadzer urzadzen wogole mi sie to nie wyswietla ze jest podlaczona klawiatura… prosze o pomoc…

przede wszystkim sprawdź czy wtyczka nadal znajduje się w odpowiednim gnieździe w komputerze

no znajduje sie na swoim miejscu jesli dobrze to widzie to jest na swoim miejscu i powino wszystko byc dobre

to sprawdź czy nie ma powyginanych “drucików” we wtyczce.

klawiatury to nie są urządzenia bezawaryjne.

Po pierwsze podłącz innąsprawną klawiature np: sprawdzoną u kolegi która działa.

Jeżeli ona zadziała to diagnoza prosta, spaliła sie elektronika klawiatury i trzeba wymienić klawiature.

Jeżeli sprawna klawiatura nie zadziała oznacza to że uszkodzone moze być gniazdo w płycie głuwnej.

Powyższe rady dotyczą klawiatur na PS2

Jeśli jest to klawiatura USB należy ją sprawdzić u kogoś innego gdyż PS2 ma inne wykrywanie niż USB.

zrestartuj kompa, jeśli klawiatura jest faktycznie uszkodzona to windows nie uruchomi się i pojawi się komunikat o niesprawnej klawiaturze

tak tylko jest teraz najsmieszniejesze to ze dziala mi port USB i wtyczki do sluchawek i mikrofonu ale litery nie dzialaja…

Przecież masz wyżej podana propozycję spawdzenia klawiatuy.

BTW

Spróbuj poruszać kablem przy jego wyjściu z klawiatury

mozesz trochę jaśniej i po polsku

To zupełnie inny niż PS/2

To zupełnie inne wyjścia ( są na karcie muzycznej )

odłącz klawiaturę, wyłącz komputer, podepnij ponownie i może Ci zadziała, czasem występują takie “zwisy” sprzętu

Wnioskuje po tej wypowiedzi że masz uniwersalną klawiature z dodatkowymi podłączeniami USB jak i słuchawek, ale to nie ma nic wspulnego z wtyczką PS2 gdyż te wyjscia służą jako przedłużacz od stacji do klawiatury.

Ciebie interesuje tylko wyjście PS2 bo to ono obsługuje klawiature i tylko na tym sie skup.

Chyba że masz klawiature USB bo nadal nic na ten temat nie napisałęś