Nie działa mi myszka

Witam,

Kupiłem nową myszkę easy touch et-13 wave i po restarcie kompa podczas ładowanie się systemu laser świeci ale jak się już załaduje to gaśnie i nic nie da się zrobić tylko trzeba wyciągnąć kabel (usb) i ponownie wsadzić wtedy działa. Od razu mówię, że nic nie instalowałem żadnych sterowników bo nic nie było dołączone. Co może być przyczyną? Proszę o pomoc.

Na stronie producenta nie ma sterowników do tej myszki. Jaki masz system i jaki Sp?

Sprawdź ją jeszcze na innym kompie…

Mam windows xp

jaki sp?

Sprawdź na innym komputerze. Jeśli też na nim nie działa to myszka ma wadę i należy ją wymienić/oddać. A jeśli działa to coś z twoim komputerem jest nie tak.

Jaką wersję XP masz (Home czy Professional), ile bitowa (32- czy 64-bitowa) i jaki masz service pack (1, 2 czy 3)?

Hej. Nie wiem czy rozwiązałeś już problem ze swoją myszką ale ja mam dokładnie to samo ze swoją. Mam ten sam model i tez przy włączeniu komputera mysz nie działą. Musze wyciągnąc i włożyc wtyczke zeby mysz zadziałała. Na dodatek czasami się sama rozłącza w trakcie działania. Ciekawi mnie czy coś z tym poradziles czy moze mysz nadaje się tylko do kosza. Pozdrawiam

dawid118 , Katie2 , w BIOS-ie odnajdźcie pozycję:

USB Support Devices, lub

USB Controller, lub

OnChip USB Controller, lub

USB Leagcy Support, lub

USB Keyboard / Mouse Support, bądź podobnie i ustawcie w tej pozycji na ENABLED (włączone).

Przed wyjściem z BIOS-u zapiszcie zmianę ustawień (Save & Exit Setup -> F10).

Cześć,

Skoro już mowa o niedziałających myszkach to ja mam taki problem: Mam nowy komputer, myszka była w zestawie, działała przez jakieś 2 miesiące od kupienia zestawu, gdy nagle zaczęła się zacinać, następnego dnia już nie działała w ogóle. Jest laserowa laser świeci, nie instalowałem do niej żadnych sterów czy coś w tym stylu. Dziwi mnie to że gdy wchodzę w panel sterowania i mysz to jej tam w ogóle nie ma. Brak sprzętu jakiegokolwiek od myszy. Po prostu jej nie wykrywa. Co się dzieje? Da się coś z tym zrobić czy myszka do wymiany?

pzdr :slight_smile:

_Matthew_ , mysz USB, czy PS2 ?

W Menadżerze Urządzeń mysz jest wykrywana ?

Jeżeli tak, to odinstaluj ją z Menadżera Urządzeń i uruchom ponownie komputer.

Mysz chyba PS2 cokolwiek to znaczy bo jeśli chodzi czy do USB podłączona to nie :smiley:

Menadżer urządzeń gdzie to?

Mysz na pewno PS2

Prawym na ikonie “Mój komputer” -> Właściwości -> zakładka “Sprzęt” -> przycisk “Menadżer Urządzeń” -> rozwiń gałąź “Myszy i inne urządzenia wskazujące” -> odinstaluj mysz -> uruchom ponownie komputer.

Skoro mysz nie działa, to musisz dostać się tam klawiszami klawiatury.

Dzięki wszystkim za pomoc ale udało mi się w końcu problem rozwiązać :slight_smile:

Mysz jest na USB … nie działała podczas włączania komputera… trzeba było wyciągnąc i wetknąć wtyczke … czasem tez się wyłączała w trakcie pracy. Wejścia USB w kompie na 100% sprawne. Próbowałam wszystkiego … w końcu kupiłam do niej przejściówkę USB -> PS/2 i podziałało :slight_smile: Teraz chodzi już bez problemów :wink:

Przenoszę.