Nie działa mi napęd DVD czyta tylko niektóre płyty

(Taxbarni) #1

Witajcie,

Mam ogromny problem ze swoim napędem DVD około trzech miesięcy temu, instalowałam sobie simsy 3 z oryginalnej płyty DVD ROM. Na to nałożyłam dodatki do gry też z oryginalnych płyt, wszystkie mi czytał. Wczoraj odinstalowałam cała grę, bo nie czytała mi dodatków z internetu, pomyślałam, że przeinstaluję i będzie mi śmigało - odinstalowałam całe simsy, włożyłam tę sama płytę, z której instalowałam te pare miesiecy temu, a mój szacowny napęd nie widzi mi THE SIMS 3 DVD ROM. Co ciekawsze, pozostałe części gry tj. dodatki niektóre mi widzi, a niektóre nie. Wszystkie to DVD rom.

Pomyślałam, że płyta porysowana, pojechałam kupiłam druga i tej tez nie widzi, szlag mnie trafił.

Mam win 7 to co widze po otwarciu "komputera" (D:)

to stacja dysków dvd rw oraz stacja dysków bd rom(F:)

Czy może wiecie jak temu zaradzić?

(rgabrysiak) #2

Spróbuj przeczyścić laser w napędzie.

(Taxbarni) #3

a jak to zrobić?

Przepraszam jesli to głupie pytanie, ale jestem zielona w te klocki :stuck_out_tongue:

(rgabrysiak) #4

Proszę: Klik

(Bogdan_G) #5

Zainstaluj isobustera z DP i po wyświetleniu okna zaznacz podstawowe funkcje. Włóż do napędu grę. Jak ten program odczyta, to sobie po kolei uruchamiaj grę i potem dodatki, a jak też nie odczyta, to będzie kłopot z nagrywarką. Jak już będą problemy z laserem, to napęd do wymiany, bo będą coraz większe kombinacje. Jakby co, to są płyty czyszczące laser.

(Taxbarni) #6

Dziękuję wszystkim za kłopot, przy okazji wyczyściłam cały komputer.

Dochodziłam dwie godziny to problemu, którym okazał się daemon tools, który odinstalowałam, dzięki temu zniknął mi bd rom, a wraz z nim problem :wink:

KiziuMiziu , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038