Nie działa mi radio internetowe


(Zbysiek4) #1

Witam. Mam problem z radiami internetowymi. Mam neostradę 1Mb/s. Wcześniej było ok, nic się radio nie zacinało. Potem gdy na łączu przeciążenie to prawie w ogóle nie mogłem słuchać radia, ale gdy teraz nie mam przeciążenia i mam już normalną prędkość to radio mi się zacina :frowning: W czym może tkwić problem? Nie mogę tego rozgryźć :frowning: Proszę o pomoc [-o<


(sdar) #2

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.


(XMan) #3

Nie piszesz jakie to radio lub odtwarzacz.

Polecam : Screamer Radio, AIMP2, Winamp Lite, Kalendarz XP - wszystko dostępne na vortalu ,,dobreprogramy".

Tematy :

viewtopic.php?f=3&t=234214

viewtopic.php?f=2&t=234050

Do tego kodeki K-Lite Codec Pack Full + Real Alternative lub FFDShow + Real Alternative.

Często radio przerywa lub nawet nie działa ponieważ jest przeciążenie serwera / dużo odbiorców / i nie jest to wina Twojego komputera lub internetu.


(Zbysiek4) #4

Radia słucham na foobarze 2000, i wcześniej było ok. K-Lite Codec Pack Full + Real Alternative lub FFDShow + Real Alternative mam je zainstalowane :slight_smile:


(XMan) #5

Na foobarze powinno również b. dobrze odbierać / zapomniałem o nim /.

Jeżeli masz zainstalowane K-Lite Codec Pack Full + Real Alternative i do tego FFDShow + Real Alternative / tak zrozumiałem / to niepotrzebnie zainstalowałeś tyle kodeków. Instalujesz wyłącznie albo pierwsze albo drugie. K-Lite mają już FFDShow.

Do tego musisz prawidłowo odinstalować kodeki i ponownie zainstalować jeżeli zrobisz to żle to póżniej mogą być również problemy :

viewtopic.php?t=76390&highlight=sterownik%F3w-

Ja czyszczę dodatkowo CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... r+2.05.555

U góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Edit : foobara miałem jeszcze kilka m-cy temu i przypomniało mi się że któraś wersja właśnie przerywała podczas słuchania radia / nawet gdzieś pisało w internecie o tym /. Zmień wersję lub sprawdż na innym odtwarzaczu. Jeżeli chcesz zainstalować Screamer Radio to lepiej pobierz wersję beta ze strony producenta. Jest dużo lepsza... :slight_smile: