Nie działa mikrofon Brak mikrofonu

Witajcie mam problem z moim mikrofonem z laptopem a mianowicie nie działa zarówno jak podłączam mikrofon zewnętrzny czy ten wbudowany
Laptop hp elitebook 8530p
dodaję ss z menu dźwięku rrqw

Sterowniki od HP masz zainstalowane? Z tymi systemowymi są różne problemy. Spróbuj pobrać najnowsze stery ze strony HP i wtedy sprawdź. Dodatkowo na Screenie widać, że mikrofon korzysta z urządzenia SoundMAX, a więc trzeba by sprawdzić również sterowniki i od tego. Możesz również wyłączyć Mix Stereo, jak nie używasz, bo to także czasami powoduje komplikacje. Aby to wyłączyć, kliknij na “Mix Stereo” prawym i wybierz “Wyłącz”, a potem na mikrofonie klikasz prawym i wybierasz “Ustaw jako urządzenie domyślne”.
Napisz, czy cokolwiek, co napisałem, pomogło

@blumberplumber a może być to wina biosu ?

zrobiłem tak jak kazałeś po zainstalowaniu nowych sterowników wyskoczyło mi takie coś Przechwytywanie

lecz mikrofon nadal nie działa

Jest to moim zdaniem mało prawdopodobne; przynajmniej nie spotkałem się z opcjami dot. mikrofonu w biosie. Prędzej to będą sterowniki, albo coś w systemie; bo ten mikrofon, który podłączasz z innym urządzeniem współpracuje? Jeśli tego nie sprawdzałeś, to możesz go podpiąć nawet do smartfona, jak nie masz innego kompa. Powinien zostać wykryty przez Androida lub inny system mobilny jako zewnętrzny mikrofon. Na jakie złącze jest ten mic? Mini-jacka, czy USB?

na jacka 3,5 mm chyba pytam właśnie bo przypomniało mi się z tym biosem że aktualizowałem przecież biosa przez jakiś sterownik ze strony hp tak mikrofon zewnętrzny na innych urządzeniach działa
myślę że jeszcze jutro kupie mikrofon na usb

PPM na tle i zaznacz opcję pokaż wyłączone urządzenia.

@Fizyda Przechwytywanie