Nie działa mikrofon w HP Compaq 6820s

Witam. Od początku używania komputera nie ma w nim opcji mikrofonu. Po podłączeniu (różnych) mikrofonów istnieje możliwość zrobienia testu, w którym mikrofon działa. W Panelu Sterowania wybieram “Dźwięki i urządzenia audio”, następnie “Głos”, i “Testowanie sprzętu”. Uruchamia się “kreator testowania sprzętu dźwiękowego”, następnie “test mikrofonu” tu słychać głos przez mikrofon. Dalej jest “test głośników”, mikrofon działa. Po zakończeniu testu mikrofonu nie słychać.

Opinia techników firmy HP na ten temat jest taka, ze HP Compaq 6820s jest sprzętem biurowym, a nie estradowym.

Hej,

:arrow: Sprawdzałeś w ustawieniach miksera bądź sterownikach karty dźwiękowej, czy mikrofon nie jest po prostu wyciszony?

:arrow: Jaki mikrofon podłączasz do laptopa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mikrofon jest bezprzewodowy - działa na innym komputerze, a także na mikserze estradowym, próbowałem też tego ze słuchawek i efektu nie ma. Na mikserze jest włączony. Jednak jest to laptop HP 6820s, ma tylko dwa gniazda karty dźwiękowej. Mam zamiar spróbować na karcie USB, ale to na dłuższą metę nie stanowi rozwiązania, bo komputer posiada tylko trzy gniazda usb i to jeszcze obok siebie. Być może istnieją jakieś sterowniki, które dodatkowo można zainstalować, bo nie ma nowszych sterowników od tych, które dostałem z komputerem.

Hej,

Ale jaki to jest dokładnie mikrofon? I jak podłączasz go do komputera?

Sprawdź w ustawieniach audio - Panel sterowania i aplet dźwięki, zakładka nagrywanie - czy mikrofon jest włączony, na jakim poziomie jest ustawiony i tak dalej. Jeśli możliwe, daj screeny z tych miejsc - zaznaczasz mikrofon, klikasz właściwości i pokazujesz na screenie poszczególne zakładki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mikrofon jest ustawiony domyślny w nagrywaniu głosu SoundMAX HD Audio, inny wybór to dźwięki bluetooth, to samo jest w zakładce audio.

Marka mikrofonu tu nie ma znaczenia, bo próbowałem z kilkoma różnymi. Każdy mikrofon w innym komputerze jest słychać.

Jedyna różnica jaką widzę, to na regulacji głośności nie ma “mikrofon”, a jest jedynie w nagrywaniu.

I tu może być cała sprawa. Nie ma opcji dodania mikrofonu w odtwarzaniu.

Natomiast w panelu sterowania jest ikona SoundMAX. Wchodząc tu “mikrofon” i opcje “konfiguracja mikrofonu”: “standardowy mikrofon”, “zestaw słuchawkowy” i “mikrofon SoundMAX Superbeam”, z boku “rozszerzenie mikrofonu”: “brak filtrowania”, “nagrywanie głosu”, “zestaw słuchawkowy”.

Hej,

Przy takim ustawieniu dźwięku po prostu nie będziesz słyszał tego, co jest aktualnie rejestrowane przez mikrofon; aczkolwiek sam sygnał powinien normalnie być rejestrowany w systemie.

:arrow: Próbowałeś aktualizować sterowniki do karty dźwiękowej?

Ustawione powinno być na standardowy mikrofon.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety. Nie działa w żadnej opcji. Zdaniem techników problem leży w bitach karty dźwiękowej - choć do końca się z tym nie zgadzam, bo w czasie testu słychać mikrofon. Natomiast nowszych sterowników do tego modelu nie ma.

Nie jest to mój pierwszy mikrofon, ani pierwszy komputer. Wcześniej, na innych komputerach, zawsze było okej.

Zostaje przeprowadzić próby na karcie dźwiękowej USB, choć to nie jest rozwiązaniem.

Hej,

Oczywiście, że to zwykła wymówka - rozdzielczość materiału nagrywanego nie ma nic do rzeczy. Spokojnie można nagrywać zarówno w 24 jak i 16 bitach, więc nie w tym jest problem. Bardziej problemem jest zastosowana karta dźwiękowa i to, że nie ma ona wyprowadzenia dźwięku nagrywanego w czasie rzeczywistym. Jak dla mnie jest to ewidentna niedoróbka w sterownikach.

Dokładnie - przydałoby się to sprawdzić. :slight_smile:

:arrow: Czy karta dźwiękowa ma może wejście liniowe?

:arrow: Używasz mikrofonów dynamicznych czy pojemnościowych?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Używam mikrofonów tak dynamicznych jak i pojemnościowych. Nie słychać żadnego - poza testami.

Nie chodzi tu o nagrywanie dźwięku, ale o słyszenie go, chociażby po to, aby używać w komunikatorach, czy w czasie rozmów z innymi użytkownikami internetu.

Komputer, którego używam, zachowuje się tak, jakby nie posiadał wejścia dźwięku. Kiedyś próbowałem nagrywać dźwięk z miksera estradowego i dźwięk nie wchodził przy żadnym ustawieniu. Więc używałem komputera jedynie do odtwarzania dźwięku i obrazu np na karaoke.

Hej,

Tak, tyle że jeśli dźwięk jest nagrywany poprawnie, oznacza to, że mimo wszystko dźwięk jest wykrywany i problem jest tylko z jego odsłuchem w czasie rzeczywistym. Jeśli nie działa także nagrywanie, to może mamy problem ze samym sprzętem. Próbowałeś uruchomić jakąś dystrybucję Linuxa w wersji LiveCD/DVD - czyli taka, która uruchamia się bezpośrednio z płytki, niezależnie od tego, jaki system jest na dysku twardym - i tam sprawdzić, czy problem też się pojawia?

Możesz na screenach pokazać, jakie są ustawienia w czasie testów wtedy, gdy dźwięki są słyszalne?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Faktycznie o linuksie nie pomyślałem.

Jestem przekonany, że tu problemem jest brak mikrofonu w regulacji głośności - odtwarzanie.

Jednak już na początku użytkowania zauważyłem, że do komputera nie wchodzi dźwięk przez wejście liniowe - próbowałem na mikserze estradowym. Choć na innym laptopie było okej.

Być może ten problem można rozwiązać alternatywnym sterownikiem - bo do tego modelu nie ma nowszych sterowników.

Hej,

Spróbuj, dzięki temu będzie można określić, czy problemem jest sprzęt, czy konfiguracja systemu bądź wersja sterowników.

Generalnie mikrofon dynamiczny podłączony bezpośrednio do złącza liniowego nie będzie działał poprawnie.

A ze starszymi próbowałeś?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Do przetestowania linuxa muszę poczekać, aż kupię drugi napęd, bo mój dvd nie czyta już nic.

Starszych wersji sterownika też nie znalazłem.

Ale ogólnie - to faktycznie na linuxie sprawdzę - bo w windows nie wchodzi dźwięk, ani z mikrofonu, ani z miksera. Z tym że linux i tak nie stanowi rozwiązania, bo nie ma na niego programów z jakich korzystam. Jednak zauważyłem w nowych komputerach, że nie zawsze jest mikrofon na odsłuchu.

Jednak mi daje do myslenia to, że na testach mikrofonu jest okej, działa, tylko po skończeniu testu nie ma mikrofonu - nie można go ani odsłuchać, ani nagrać w żadnym programie. Microsoft wypuścił program do zmiany konfiguracji dźwięku. Nie pomaga.

Hej,

Ewentualnie zostaje przygotowanie bootowalnego pendrive’a z dystrybucją Live CD - sporo w necie turtoriali o tym, jak taki penrak przygotować.

Tutaj bardziej chcielibyśmy sprawdzić, czy w ogóle jest to problem sprzętowy. Jeśli na linuxie będzie podobnie, będziemy mieć pewność, że to nie system stwarza problem.

Niestety, też już spotkałem się z Toshibą, która nie przetwarzała dźwięku w czasie rzeczywistym. Czyżby dodatkowe oszczędności w układach? Jeśli tak, to droga fatalna - przynajmniej dla części użytkowników - bo wymusza konieczność zainwestowania w dodatkową kartę na USB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety, w linux nie działa wcale.

Więc może ktoś wie, dlaczego w systemie windows podczas testu jest mikrofon - najlepszy dowód, że działa, a po testach go nie słychać?

Hej,

A nie jest przypadkiem tak, że masz źle skonfigurowane złącze, do którego podpinasz mikrofon? Może przestawia się ono na tryb mikrofonu tylko na czas testów, a później ponownie przełącza się na przykład z wejście liniowe? Sprawdzałeś to w ustawieniach sterowników karty dźwiękowej? Dodatkowo czy masz wyłączone wszelkie wspomagacze dźwiękowe w ustawieniach?

Pozdrawiam,

Dimatheus

W ustawieniach nie ma żadnych opcji wyboru.

Hej,

A jak u Ciebie wyglądają urządzenia do nagrywania?

54907091702086970780_thumb.jpg

Chodzi mi dokładnie o coś takiego.

58453426262552164826_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zrzuty mam porobione, ale nie wiem jak je umieścić tu na forum.

Mówimy o XP.

Cześć,

Wstaw zdjęcia na dowolny hosting np.: http://www.imageshack.com/ a tutaj w temacie podaj link do zdjęcia.