Nie działa mikrofon w słuchawkach

Witam
Mam problem z mikrofonem od słuchawek. Słuchawki zwykłe, proste dodawane do telefonów z jednym jackiem. Kiedy podpinam je do laptopa (system Windows 7) (ma dwa wejścia) w wejście na słuchawki, te działają, mikrofon nie. Kiedy podpinam do wejścia na mikrofon, ten też nie działa, dodatkowo dźwięk nie jest na słuchawkach, a z laptopa. Sprawdzałam w ustawieniach (panel sterowania, mikrofon), jest włączony i podgłośniony do 50, nadal nic. dB probowałam różną wysokość, na 20 było na rozmowie słychac z mojej strony szum. Po wyciszeniu dB wychwytywalny był podobno dźwięk pisania na klawiaturze. Moje słowa nie są słyszalne, słuchawki działają (ja normalnie innych słyszę). Próbowałam równiez podpiąć jedne słuchawki jako mikrofon, drugie jako słuchawki (osobne wejścia), bez skutku. Na platformie z której korzystam do komunikacji, mikrofon jest włączony.
Proszę o odpowiedź :slight_smile:

Skoro w w laptopie masz osobne wejście na słuchawki i osobne na mikrofon to potrzebujesz takiego rozgałęźnika.

Okej, tylko tak da się na to zaradzić? Czy gdyby spróbowac na dwie pary słuchawek? Jedne głośnik, drugie słuchawki? Pytam, bo tak naprawdę potrzebuję tego na kilka miesięcy, a nie chcę, żeby ten rozgałęźnik się gdzieś potem walał po szufladzie

Karkołomne - musiałabyś spróbować czy zadziała.

Ok. Może coś się uda. Podczas podpinania (nie jest wpięty do końca), ten pasek (oznacza działanie? Czy coś innego?) “Skacze” na zielono przez chwilę, po czym gaśnie. W grę jeszcze może wejść mikrofon wbudowany?znalazłam coś takiego jak ATAPI? Po pokombinowaniu w ustawieniach laptop zaczął przez chwilę wydawać dźwięk a’la przesyłanie fal? Nie wiem jak to zdefiniowac. Coś takiego jak stary telewizor podczas zakłocenia sygnału. Czy to po prostu wina komputera jest?