Nie działa mikrofon

(Laki000) #1

Nie bardzo wiedziałem jak inaczej nazwać ten temat...

Od paru miesięcy wręcz staram się dojść jakim cudem nie działa mi mikrofon w 7. Jestem w 100% pewien że hardware-owo wszystko gra.

Szukałem w sieci podobnych problemów i znalazłem całkiem sporą ich ilość. Tak jak pisali instalowałem różne sterowniki i nic...

Instalacja powiodła się, restart komputera, brak jakiegokolwiek dźwięku (tak jakby karta się odinstalowała, nie wykrywa żadnych urządzeń). Wchodzę do menadżera urządzeń i uruchamiam szukanie nowego sprzętu. Znajduje tą kartę i zaczyna sam pobierać sterowniki. Instaluje je i wszystko wraca do punktu wejścia... w mikserze symbol mikrofonu jest na max.

Karta: zintegrowana Realtek AC97

(Srrs1988) #2

U producenta płyty głównej na pewno będą.

albo to może pomóc:

http://realtek-ac97-audio-vista-windows-7-driver.softonic.pl/,

nic nie gwarantuje.

(Laki000) #3

miałem już ten sterownik.

Właśnie taki sam pobrałem ze strony Realtek-a...

(Srrs1988) #4
  1. Może masz uszkodzony mikrofon, sprawdź na innym PC czy działa.

2. Może masz uszkodzoną kartę dźwiękową? Jak masz inny system sprawdź tam, ew. sprawdź pod LiveCD jakiegoś linux'a.

(XMan) #5

Zainstaluj Everest Ultimate Edition.

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

--> Nazwa płyty głównej

--> Mikroukład płyty głównej

--> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć :

audioh.th.jpg

Korzystasz z przedniego panela komputera ?

(Dimatheus) #6

Hej,

Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane?? Bez nich system - w określonych, ale częstych przypadkach - nie potrafi poprawienie rozpoznać, zainstalować i zainicjować działania zintegrowanej karty dźwiękowej. Oczywiście sterowniki te znajdziesz na stronie producenta płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Laki000) #7

XMan ,

MSI KT6 Delta-SR

VIA VT8377 Apollo KT600

C-Media CMI9739(A) @ VIA AC'97

Nie posiadam przedniego panelu.

Dimatheus ,

Na stronie VIA chyba nie ma już sterów do mojego starocia :wink:

(XMan) #8

Na Windows 7 sprawdź Live Update Online.

lub :

1. Chipset

instalacjasetup.th.jpg

1. Audio

(Dimatheus) #9

Hej,

Płyta MSI, więc na stronie MSI powinieneś szukać sterowników, nie na stronie producenta samego chipu. Znajdziesz je tutaj - mimo, że nie ma informacji o Windows 7, te do systemu Vista powinny pasować. :slight_smile: Dziwne tylko, że nie ma sterowników do dźwiękówki - ale XMan znalazł... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Laki000) #10

Ok mikrofon działa :smiley: ale kosztem jakości dźwięku... mam straszne straty :confused:

(Dimatheus) #11

Hej,

Co rozumiesz pod tym pojęciem - szumy, przesterowanie, czy coś jeszcze innego. Przede wszystkim sprawdź w konfiguracji urządzenia bądź w panelu dźwiękowym (jeśli taki jest dostępny po zainstalowaniu sterowników), czy nie masz aktywnej zwiększonej czułości mikrofonu - zwykle nazywane jest to Mic Boost lub Mic Sensitivity. Posprawdzaj też poziomu głośności samego mikrofonu.

Pozdrawiam,

Dimatheus