Nie działa mikrofon

Nie bardzo wiedziałem jak inaczej nazwać ten temat…

Od paru miesięcy wręcz staram się dojść jakim cudem nie działa mi mikrofon w 7. Jestem w 100% pewien że hardware-owo wszystko gra.

Szukałem w sieci podobnych problemów i znalazłem całkiem sporą ich ilość. Tak jak pisali instalowałem różne sterowniki i nic…

Instalacja powiodła się, restart komputera, brak jakiegokolwiek dźwięku (tak jakby karta się odinstalowała, nie wykrywa żadnych urządzeń). Wchodzę do menadżera urządzeń i uruchamiam szukanie nowego sprzętu. Znajduje tą kartę i zaczyna sam pobierać sterowniki. Instaluje je i wszystko wraca do punktu wejścia… w mikserze symbol mikrofonu jest na max.

Karta: zintegrowana Realtek AC97

U producenta płyty głównej na pewno będą.

albo to może pomóc:

http://realtek-ac97-audio-vista-windows-7-driver.softonic.pl/,

nic nie gwarantuje.

miałem już ten sterownik.

Właśnie taki sam pobrałem ze strony Realtek-a…

  1. Może masz uszkodzony mikrofon, sprawdź na innym PC czy działa.

  2. Może masz uszkodzoną kartę dźwiękową? Jak masz inny system sprawdź tam, ew. sprawdź pod LiveCD jakiegoś linux’a.

Zainstaluj Everest Ultimate Edition.

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć :

audioh.th.jpg

Korzystasz z przedniego panela komputera ?

Hej,

Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane?? Bez nich system - w określonych, ale częstych przypadkach - nie potrafi poprawienie rozpoznać, zainstalować i zainicjować działania zintegrowanej karty dźwiękowej. Oczywiście sterowniki te znajdziesz na stronie producenta płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

XMan ,

MSI KT6 Delta-SR

VIA VT8377 Apollo KT600

C-Media CMI9739(A) @ VIA AC’97

Nie posiadam przedniego panelu.

Dimatheus ,

Na stronie VIA chyba nie ma już sterów do mojego starocia :wink:

Na Windows 7 sprawdź Live Update Online.

lub :

  1. Chipset

instalacjasetup.th.jpg

  1. Audio

Hej,

Płyta MSI, więc na stronie MSI powinieneś szukać sterowników, nie na stronie producenta samego chipu. Znajdziesz je tutaj - mimo, że nie ma informacji o Windows 7, te do systemu Vista powinny pasować. :slight_smile: Dziwne tylko, że nie ma sterowników do dźwiękówki - ale XMan znalazł… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok mikrofon działa :smiley: ale kosztem jakości dźwięku… mam straszne straty :confused:

Hej,

Co rozumiesz pod tym pojęciem - szumy, przesterowanie, czy coś jeszcze innego. Przede wszystkim sprawdź w konfiguracji urządzenia bądź w panelu dźwiękowym (jeśli taki jest dostępny po zainstalowaniu sterowników), czy nie masz aktywnej zwiększonej czułości mikrofonu - zwykle nazywane jest to Mic Boost lub Mic Sensitivity. Posprawdzaj też poziomu głośności samego mikrofonu.

Pozdrawiam,

Dimatheus