Nie działa mikrofon

Witam, kilka dni temu mój mikrofon odmówił posłuszeństwa. Ale zanim przejdę do opisywania problemu przedstawię Wam moją sytuację, aby łatwiej można było zrozumieć mój problem. Obecnie korzystam ze słuchawek od Tracer, w których mikrofon kiedyś zaczął przerywać (kabel nie łączył). To też po prostu odciąłem go. Przeszukując internet dowiedziałem się o Wo Mic. W skrócie pozwala to na używanie telefonu połączonego z komputerem jako mikrofonu. Używałem tego przez długi okres czasu, aż nieoczekiwanie przestało to działać. Więc wydobyłem poprzedni mikrofon (od słuchawek) i podjąłem się próby przylutowania mikrofonu oddzielnie od słuchawek bezpośrednio do karty dźwiękowej. I tu niespodzianka, bez znaczenia jak przulutuję, jakim kablem to nie działa. Testowałem na trzech kablach, trzech mikrofonach (wszystkie podobnego rozmiaru oraz jednokierunkowe). Gdy włączyłem nasłuchiwanie w systemie na ten mikrofon to niezależnie od stanu podłączenia mikrofonu było słychać regularnie przerywane piszczenie, a czasem po przylutowaniu mikrofonu było słychać pierdzenie. Raz udało mi się wskrzesić urządzenie poprzez dociskanie kabli palcem, wtedy mikrofon działał bardzo dobrze, ale tylko na chwilę, bo potem znowu przestał działać. Nie mam pojęcia co się mogło stać, ale zgaduję, że wina leży po stronie karty dźwiękowej, albo w jej okolicach. Moja karta dźwiękowa to Creative Sound Blaster Play! 3. Z góry przepraszam za ewentualne błędy oraz niedoinformowanie, nie znam się na mikrofonach za dobrze. Używam Windows 10 64bit aktualizowany na bieżąco.

Najprościej i najlogiczniej zobaczyć czy one działają na innym PC a potem szukać przyczyny na przykład sterownika karty, ustawień w karcie itp.

Dzięki za podpowiedź, sterowniki w karcie graficznej są najnowsze, testowałem wszystkie ustawienia karty.

Czasem aktualizacje Windows mogą spowodować, że jakieś urządzenia przestają działać, norma. Ten problem mógł spotkać również Ciebie. Oficjalny sterownik do audio Creative jest z 2017 roku, trzeba by poszukać trochę nowszego. Zainstaluj sobie program Driver Easy i sprawdź tym programem czy nie ma nowszego drivera do tej karty wśród, tych które rozpozna program.

Kluczowe sprawdzanie na innych sprzętach. W Windows to wszystko może zawieść nawet nie wiadomo często co. Na poczatku urządzenia, potem sterowniki lub ustawienia bym sprawdzał, ale to szukanie zawsze po omacku.