Nie działa monitor .karta graficzna czy płyta główna?!

Witam

Mam nastepujący problem od jakiegoś czasu po właczeniu komputera monitor załaczał się dopiero w momencie gdy pojawiał się pulpit od właczenia kompa od razu paliła się dioda na zielono ze działa ale ekran był ciemny. Od wczoraj mam inny problem monitor albo wcale się nie załącza a jak już to jest cały w paski nic kompletnie nie widać po podłaczeniu monitora do laptopa wszystko dziala idealnie co może być tego przyczyną?

pozdrawiam

Witam, na 99% jest to problem z kartą grafiki, jaki to model laptopa?

źle mnie zrozumiałeś chyba:) w komputerze stacjonarnym monitor nie działa i wykazuje powyższe objawy a po podłaczeniu tego samego monitora do laptopa jest wsyztsko wporządku wiec monitor jest zdrowy i nie wiedziałem czy to wina głownej czy graficznej . Jeśli graficznej to co do wymiany?

Jeśli Twoja płyta główna ma grafikę zintegrowaną, to warto jeszcze na niej sprawdzić tę awarię. Byłoby dobrze sprawdzić tę kartę graficzną PCI na innym komputerze, bo awaria może dotyczyć samej karty, ale również płyty głównej. Ponadto wyjmij tę kartę na moment i włóż z powrotem w slot. Może coś nie styka.

komputer ma ok 5 lat

mam karte graficzna gf 8500 gt 512 ddr

Jak wyjąć ta karte?:slight_smile:

Odłączyć przewód monitora. Odkręcić jeden wkręt na obudowie, odchylić plastykowe zabezpieczenie u dołu karty, przy płycie głównej i ciągnąć kartę do góry. Dmuchnąć w slot, kartę odkurzyć (wentylator). Potem uważnie włożyć z powrotem. Zabezpieczenie samo “pstryknie”.

ok dzieki karta wyjeta nie widziałem tego zabezpieczenia na plycie głownej :slight_smile: przeczyszcze i zobaczymy

Lyoto ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

niestety nadal nic w zwiazku z tym jaka karte graficzna polecacie? jest jeszcze jakaś możliwość sprawdzenia tej karty? i płyty głównej?