Nie działa myszka i klawiatura w ubuntu

Mam ubuntu z fluxboxem jak dotąd wszystko działało wporzo, a teraz przestała działać myszka i klawiatura. Na windowsie działa, a na ubuntu nie chce (Wczesniej bylo wszystko ok)

Prosze o pomoc

Właśnie dlatego wolę Debiana, Ubuntu częściej lubi robić niemiłe niespodzianki…

Co robiłeś ostatnio na Ubuntu, jak klawiatura i myszka jeszcze działały? Aktualizowałeś ostatnio system (np. jądro) albo kombinowałeś coś ze sterownikami? A może w czymś jeszcze innym grzebałeś? Zresztą skoro i myszka i klawiatura nie działa, to może i tak trzeba będzie reinstalować, chyba, że masz pod ręką jakąś inną klawiaturę, która działa.

A i jeszcze jedno: jak masz pod ręką (tzn zainstalowanych) kilka jąder Linuksa, to spróbuj uruchomić system na starszym - całkiem możliwe, że pomoże.

Zawsze można spróbować uruchomić jakiegoś LiveCD/USB i chroot do podmontowanego systemu.

Jeszcze poprzedniego dnia jak działało to instaloałe wtyczke do mozilli ale się nei zainstalowała no i nie wiem dlaczego ale mozilla znikła z menu programów, kidy chciałem ją zainstalowac pisało że jest zainstalowana.

No ale jak nie potraficie pomóc to i tak nic, bo miałem i tak przenosić się na inną dystrybucję.

Dzięki za zainteresowaniem się tematem.