Nie działa notatnik

Witam

Mam duży problem z komputerem. Przestał otwierać się Notatnik, a przy próbie otwrcia jakiegokolwiek pliku txt Manager zadań pokazuje, że został uruchomiony proces notepad.exe, który zajmuje prawie 100% procesora i nie da się go zamknąć. Już drugi raz w ciągu tygodnia mam coś takiego - najpierw to był Winword.exe, a teraz notepad.exe. Wtedy zrobiłem format i przez tydzień było OK. Dziś zaczęło się nagle, kiedy ściągnąłem przez NAPI napisy do filmu.

Czy to jest jakiś wirus i jak to usunąć? Prosze o pomoc.

Przed chwilą wyszukałem wszystkiem pliki o nazwie notepad i co mi wyszło:

Plik o nazwie NOTEPAD.EXE w katalogu C:\WINDOWS i ten normalnie uruchamia notatnik.

Plik o nazwie notepad.exe w katalogu C:\WINOWS\system32 i ten nie uruchamia notatnika a inny proces.

Plik o nazwie notepad.exe w katalogu C:\WINOWS\system32\dllcashe (podświetlony na niebiesko) - ten sam co wyżej.

Sprawdziłem na innym komputerze - oba pliki otwierają notatnik, więc jest OK. U mnie jeden jest wadliwy. Czy mogę go po prostu wyrzucić i skopiowac następnie poprawny plik z drugiego systemu?

Jeszcze jedno: zaraz po zalogowaniu do systemu i uruchomieniu cmd, komenda netstat pokazuje mi natychmiats ustanowione połączenie TCP z obcym adresem.

JUŻ DZIAŁA! !!

:wink: skopiuj C:\WINDOWS\NOTEPAD.EXE na C:\WINOWS\system32… zamieniając wadliwy

Tak zrobiłem ,ale nadal ten plik z folderu C\WINDOWS\system32 uruchamia proces notepad.exe, podobnie jak polecenie Uruchom + notepad

Pobierz Combofix http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry395642 uruchom dwuklikiem pokaż log

Podczas pobierania i skanu Combofixem proszę wyłączyć wszelkie zapory i antywirusy

Pobierz System Repair Engineer http://www.cybertrash.pl/images/tata/System%20Repair/System%20Repair%20Engineer.html przeskanuj daj log

:slight_smile:

Już wiem, to nie była wina żadnych wirusów ani trojanów. Notatnik psuł się po próbie edycji napisów w programie SubEdit Player. Pomogło wtedy wyrzucenie wszystkich plików ze słowem “notepad” w nazwie i restart Windowsa. System sam przywróciłsobie notatnik, który działał już prawidłowo.

Pozostaje tylko pytanie: dlaczego ingerencja w napisy (usunięcie 1 linii) w SubEdit psuje notatnik?