Nie działa "nowe okno prywatne" w firefox - nowe ono jest takie samo jak "nieprywatne"

Mam obecnie na laptopie Acer Aspire One linux Ububtu Mate 16.04, 64 bity i mi się strasznie podoba, najlepszy jaki używałem do tej pory.
Na windowsie “nowe okno prywatne”  otwieram z prawokliku myszy w pasku zadań i wybieram - nowe okno prywatne. W Ubuntu Mate i kilku innych które próbowałem ( Lubuntu, Linux Lite) nie ma tej funkcji, a kliknięcie w ‘nowe okno prywatne’ w menu samego firefoxa po otwarciu zwykłej karty otwiera nowe okno ale ono nie jest oznaczone jako prywatne i nie ma innego koloru jak to jest w Windowsie.

Nie wiem czy tak ma to być, czy po prostu w linuxie to nie działa, albo ja nie umiem tego włączyć.  Może ktoś ma jakąś radę czy poradę na to.

Sprawdzałem przed chwilą na Debianie Jessie i Firefoksie.

Brak jest innego koloru ale na pewno pojawia się okno prywatne, bo tytuł okna i treść strony o tym świadczą.

 

Ps.: Sprawdzałem na Firefoksie zwykłym możliwe że na ESR jest inaczej.

Dziękuję za zainteresowanie. Przeinstalowałem system od nowa i “okna prywatnego” wciąż nie ma, próbowałem z vivaldi i operą i tam działa. Widać fire nie lubi mojego laptopa.

Chyba można zamknąć temat.

Ale to nie jest normalne zachowanie!

Zainspirowany twoją odpowiedzią specjalnie zainstalowałem na Vmware Ubuntu Mate 16.04 64 bit i Firefox otwiera poprawnie okno prywatne.

Więc poszukałbym jeszcze przyczyny u ciebie, bo nie wiadomo jakie jeszcze kwiatki mogą wyjść, a przeglądarka to rzecz w którą wpisuje się poufne dane.

  • Czy obraz płyty instalacyjnej był sprawdzany pod kątem sumy kontrolnej?

  • Czy obraz był ściągany z oficjalnej strony dystrybucji?

  • Czy uruchamiasz Firefoksa na nowym profilu czy na zaimportowanym profilu?

  • Sprawdzałeś z wyłączonymi wtyczkami i rozszerzeniami?

Wątpliwe, a jeśli nawet to sprawdź Firefoksa uruchamiając system z płyty Live-DVD.