Nie działa odtwarzanie muzyki open.fm

Witam! Mam problem z odtwarzaniem muzyki w open.fm. Na XP wszystko chodzi bez problemu, ale na Siódemce gdy wybiorę stację to odtwarza się tylko reklama, a potem nic nie słychać (pojawia się na zmianę napis: “Trwa buforowanie…” i “łączenie…”. Sterownik od karty dźwiękowej jest zainstalowany, korzystam z Firefox`a 3.5.2, mam zainstalowany Adobe Flash Player. Wie ktoś dlaczego nie działa :?:

nie działa na 7 ani w przeglądarce ani w gg jak koniecznie chcesz posłuchać to działa pod foobarem

Witam.

Przypuszczam, że może brakować kodeków - w przypadku tego radia to AAC+. W 7 chyba są jakieś dedykowane paczki kodeków od MS - doinstaluj. Ewentualnie spróbuj Screamer Radio, on radzi sobie ze wszsystkim:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … adio+0.4.3 .

to nie wina kodeków tylko openfm żle zrobiło odtwarzacz winna tej sytuacji jest reklama która jest nadawana po włączeniu pleyera ale że win 7 jest mało popularny portal zostawia to tak jaj jest wszak reklama jest najważniejsza a programiści kosztują…

Jak nie działa jak Mi chodzi pod seven-em idealnie.

Coś w sterownikach pogrzeb.

pozdro

Owszem - potwierdzam OPEN FM działa poprawnie na Windows 7.

Rozwiązania szukałbym w połączeniu internetowym.

Pozdrawiam

U mnie wyświetla na win 7 błąd “couldnt read aplication.ini”, wiec w sumie nie zakładam, zadnych problemów z netem czy kodekami, aplikacja po prostu nie może wystartowac, co ciekawe załączyła sie pierwszy raz poprawnie, ale po ponownym uruchomieniu komputera już nie chce sie włączyć.
To tak w sumie info dla twórców programu, może zechcą sie tym zając, to dośc istotne, aby program działał, po prostu :smiley:

Znaczy w jakiej aplikacji, Foobar (czy może gg)?


Jak oficjalna aplikacja to sprawdź czy masz wersje 52.1.0.1 (czyżby oparte na Firefox 52 ESR? :white_check_mark:):

Tak, to ta wersja, ściągałem ja pare dni temu.

OK zrobię restart i zobaczę czy u mnie też padnie aplikacja, jak chcesz spróbuj odinstalować i na nowo wykonać instalacje.


U mnie przeżyła restart systemu, może już dysk tobie pada @dawidpniewski

Wiesz co, przeinstalowałem to, nie wierzę ze po reinstalu program zajął dokładnie te same ewentualnie uszkodzone miejsce w pamięci, a ogólnie dysk raczej działa bez wiekszych zarzótów, to taki 3-4 letni SSD, ma prawo się powoli kłaść, aczkolwiek jakoś nie wydaje mi się, zobacz sam ->

Nie zalezy mi jakos specjalnie, żeby z tym walczyć, moge równie dobrze słuchać z przegladarki, ale sam błąd jest interesujący.

Ja mam taką zawartość pliku application.ini:

[App]
Vendor=Grupa Wirtualna Polska
Name=OpenFM
Version=52.1.0.1
BuildID=release/1_592782e
Copyright="Copyright (c) 2012-2017 Grupa Wirtualna Polska"
ID=OpenFM@grupawp.pl
Profile=OpenFM
[Gecko]
MinVersion=26.0*
MaxVersion=100.*
[XRE]
EnableExtensionManager=0
[Crash Reporter]
Enabled=1
ServerURL=https://open.fm/radio/api/v3/crashreporter

application.zip (374 bajty)


Wklej plik application.ini (trzeba wcześniej wypakować) do folderu:

%LocalAppData%\OpenFM\Application


Jak usunąłem plik to mam identyczny komunikat:

image

Poprawka, aplikacja nie uruchamia się nie po restarcie kompa, a po próbie ponownego uruchomienia aplikacji.

Co do tego kodu, który mi podałes, nie łapie go, miałem taki

Spróbuj np. sprawdzić czy w tle nie chodzi proces OpenFM lub ubić Firefoksy:

taskkill /f /im firefox.exe

Nie mam nawet mozilli zainstalowanej :wink:
Ale ofc wykonałem to polecenie, jednak odpowidź była taka, że nie znaleziono procesu.

1 polubienie

OK czyli to nie wina posiadania firefox, czy zawieszonego jakiegoś procesu od OpenFM - jak pisałem to taki Firefox z modyfikacją interfejsu (brak pasków typowych dla przeglądarki).

Może trzeba posprzątać w rejestrze po deinstalacji - usunąć resztki OpenFM / Mozilla Firefox engine for OpenFM.